jaki olej do e34 525 TDS?

Polecane materiały eksploatacyjne (płyny, klocki, opony etc.) i kosmetyki - dyskusje, opinie, informacje.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Marciino
Bywalec Gadulec
Posty: 332
Rejestracja: 20 maja 2009, 18:54
Seria: Szukam...
Nadwozie: _
Model: Nie mam
Rocznik: 1994
Skrzynia biegów: Nie mam
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: jaki olej do e34 525 TDS?

Post autor: Marciino »

Marciino pisze:
Maro pisze:(...)Ale już zdecydowałem. Następny będzie MaxLife... Tylko pełen czy półsyntetyk :?:
Mam już u siebie ten olej MaxLife Diesel Oil 10W-40 (półsyntetyczny), no i zobaczymy, najpóźniej w weekend będę olej wymieniał, pojeżdżę, i ewentualnie z czasem napisze co nieco.

pozdr.
Po miesiącu śmigania na tym oleju mogę śmiało potwierdzić to co już wcześniej pisał kolega rononM1, silnik pracuje łagodniej i ciszej, szczególnie różnica ta jest odczuwalna podczas agresywniejszego przyśpieszania, kiedy to gaz bliżej podłogi jest niż zazwyczaj. Na razie jeszcze za wcześnie aby stwierdzić czy mi go nie bierze, ale jestem dobrej myśli. Pozdr.
tomek-tarnow
Bywalec
Posty: 212
Rejestracja: 17 sty 2008, 23:19

jaki olej do e34 525 TDS?

Post autor: tomek-tarnow »

Wlałem dzis MOBILA polsyntetyk 10w40
6l oleju plus nowy filtr plus wymiana 140zl :D
niema to jak miec znajomego w IC hehehe
Ermce
Bywalec Wyjadacz
Posty: 1052
Rejestracja: 02 paź 2009, 17:48
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1995
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Lubuskie

jaki olej do e34 525 TDS?

Post autor: Ermce »

ja za olej 2x 4l zaplacilem 180zl i tez jest to mobil 1 10W40 polsyntetic wiec az tak tanio to nie jest 8) , jakos malo ci tego oleju weszlo... :shock: do mnie lekko ponad 7l
tomek-tarnow
Bywalec
Posty: 212
Rejestracja: 17 sty 2008, 23:19

jaki olej do e34 525 TDS?

Post autor: tomek-tarnow »

6L i mam stan w połowie miarki
Ermce
Bywalec Wyjadacz
Posty: 1052
Rejestracja: 02 paź 2009, 17:48
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1995
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Lubuskie

jaki olej do e34 525 TDS?

Post autor: Ermce »

no chyba ze tak, u mnie jest pare mm od maxa, dlatego wiecej weszlo
Awatar użytkownika
bieniek
Bywalec
Posty: 227
Rejestracja: 02 gru 2009, 15:13
Seria: E34
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525tds
Rocznik: 1994
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Zachodniopomorskie
Lokalizacja: Oslo

jaki olej do e34 525 TDS?

Post autor: bieniek »

Shell Diesel Plus 10w40 kostował mnie 260PLN za 8 litra bez ceny filtra, pomyślałem że powininen dać radę.

Miałem go w silniku 4 miesiące. Lato, nigdy zimnego nie wykręcałem ponad 1500 obrotów, nie uruchamiany za często, raczej aby łykać większe odległości. Trochę ruchu miejskiego Austria i Węgry, reszta trasa. Przy każdym postoju czy tankowaniu na trasie na biegu jałowym przez minutę przed zgaszeniem. Tak mi minęło chyba 11 tysięcy. Mimo tego, że bardzo delikatnie obchodzę się z pedałem gazu, z tego oleju została woda! Coś jak kawa :lol: Był bardzo brzydki.

Zdecydowałem się na wlanie Valvoline Maxlife Diesel, i mimo dosyć ciężkiej zimy daje radę [dawał dopóki byłem w kraju].
Mało tego u mojego mechanika 6L z zagranicy kosztowało z wymianą i filtrem lekko ponad 200PLN.

Tak właśnie sklep na spółkę z Shell'em zrobili na mnie dobry interes :mrgreen:
A jeśli chodzi o samodzielną wymianę, gdzie utylizujecie olej? :)
Nigdy więcej diesel.
Nigdy więcej manual.
Nigdy więcej Mercedes.
Awatar użytkownika
wojtek_blekitny
Moderator
Moderator
Posty: 921
Rejestracja: 06 wrz 2008, 23:51
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1994
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Wielkopolskie
Lokalizacja: okol. Poznania

jaki olej do e34 525 TDS?

Post autor: wojtek_blekitny »

Ja daję koledze, który ma VW Transporter'a.
Diesel bez turbo, chyba nie ma już wcale pierścieni, bo przepala mu jakieś 3l/1000 i wlewa do silnika wszystko co wlezie :lol:
Przepala wszystko :lol: i jeździ.

Co do tematu, to zastanawiam się nad takim olejem:
http://automarkt.bazarek.pl/opis/275162 ... 40-4l.html
Jeśli chodzi o "benzynowce", to słyszałem same dobre opinie, nie wiem jak z dieslami, ale CF spełnia, no i sama firma do mnie przemawia, tylko to jeszcze za mało, by być do niego przekonanym.
Ktoś z Was stosował?
"Exercise your inner demons"
E34: "Ulep z samego serca Wielkopolski"
Awatar użytkownika
kwiatek
Bywalec Gadulec
Posty: 337
Rejestracja: 16 paź 2008, 22:07
Seria: E34
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525tds
Rocznik: 1996
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin

jaki olej do e34 525 TDS?

Post autor: kwiatek »

Ja uzywam ten olej i jestem bardzo zadowolony !!!! dla mnie lepszy od MOBILA I VALVOLINE , bo takie tez miałem , ale każdy wlewa to co chce , :lol:
Awatar użytkownika
wojtek_blekitny
Moderator
Moderator
Posty: 921
Rejestracja: 06 wrz 2008, 23:51
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1994
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Wielkopolskie
Lokalizacja: okol. Poznania

jaki olej do e34 525 TDS?

Post autor: wojtek_blekitny »

Rozumiem, a mógłbyś jakoś uzasadnić ową "lepszość"?
Kontrolka oleju szybciej gaśnie? mniej klepie na zimno? silnik go mniej wciąga? ciszej pracuje? przy dużym obciążeniu utrzymuje niższą temperaturę? Dłużej zachowuje właściwości?
Czy po prostu użytkujesz ten i jeździsz na nim bezproblemowo? :D
"Exercise your inner demons"
E34: "Ulep z samego serca Wielkopolski"
Awatar użytkownika
kwiatek
Bywalec Gadulec
Posty: 337
Rejestracja: 16 paź 2008, 22:07
Seria: E34
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525tds
Rocznik: 1996
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin

jaki olej do e34 525 TDS?

Post autor: kwiatek »

Na zimnym jest ciszej, wydaje mi się ,że też ciszej silnik pracuje , co do wygasania kontrolek to mam przejechane ok 7 tys. i jedna kontrolka jest wygaszona :lol: ale i tak ja zmieniam olej do 10 tys km., co do stanu oleju to nie zauważyłem żeby mi brał , stan mam prawie jak na początku , gdyż mam małe wypocenie na silniku .
Awatar użytkownika
d56
Bywalec
Posty: 23
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:49
Seria: E46
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 320d
Rocznik: 2000
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz

mobil mineralny, czy pólsyntetyk castrol?

Post autor: d56 »

Witam!
Mam do was pytanie jeżdzę już dwa lata na mobilu mineralnym, wlałem taki bo nie wiedziałem jaki wcześniej był.
Zastanawiam się czy nie lepiej byłoby mu na półsyntetyku Castrola albo Valvoline? Co o tym myślicie?

(ma na zegarku "240tyś" a może jeszcze raz tyle :) w każdym razie nic z niego nie cieknie)
Było e36 318tds, teraz jest e46 320d ;)
Awatar użytkownika
raven_1983
Ekspert
Ekspert
Posty: 2286
Rejestracja: 16 mar 2009, 9:56
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1992
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

jaki olej do e34 525 TDS?

Post autor: raven_1983 »

Inni się wypowiedzą za siebie... ja myślę, że masz wlany jeden z najgorszych możliwych olejów (zarówno producent jak i rodzaj).
Awatar użytkownika
siudek
Bywalec Wyjadacz
Posty: 1673
Rejestracja: 08 sty 2009, 20:47
Seria: Szukam...
Nadwozie: Nie posiadam
Model: Nie mam
Rocznik: 1975
Skrzynia biegów: Nie mam
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
Kontakt:

jaki olej do e34 525 TDS?

Post autor: siudek »

D56, Mobil marką nie jest najgorszą na pewno (seria Mobil 1 syntetyków jest bardzo dobra). Trzeba też pamiętać, że Mobil stosuje dużo środków czyszczących w olejach (dobrze - bo pomimo minerala możesz mieć dość czysty silnik, źle - bo żre trochę i może się okazać jak zmienisz na inny, np semistyntetyk 10W40 uszczelki zaczną puszczać, w najgorszym wypadku zimeringi i robota tłoków).

Ale że jeździsz na mineralnym...hmmm...no cóż, na pewno powinieneś częściej zmieniać, jest tu kilku kolegów którzy też jeżdżą na mineralnym i to dość długo - prześledź temat i ich zapytaj. Mówią że lepiej jeździć na bardzo dobrym mineralnym niż na g**** syntetyku. ;]

Ja osobiście jestem raczej za tym co fabryka sugerowała - więc jakby nie było w instrukcji stoi od 5W30, dopuszczalnie do 10W60 w zależności od warunków jazdy. :] Ale wszystko zależy od stanu Twojego silnika, stopnia jego zużycia i stopnia zabrudzenia, bo jak masz uszczelki zapchane nagarem i wlejesz rzadszy olej z jakimiś dodatkami myjącymi, to normalne że uszczelki 'wyczyszczą się' i zostaną dziury, tak samo gumowe uszczelki na tłokach w gęstym oleju stwardniały, w rzadkim mogą się posypać w temperaturze. Więc bezpieczniej jest lać to co masz, ale decydujesz sam. Ja od wczoraj jeżdżę na 5W40, ale mną się nie sugeruj. :D
siudek siudkowski

Było Mercedresa Wziąć... ;]
W kwestiach BMW nie pomagam na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
Maro
Bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 05 maja 2009, 21:10
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1995
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: NKE

jaki olej do e34 525 TDS?

Post autor: Maro »

Ostatnio znalazłem olej Elf Excellium czy jakoś tak. Wzbudził moje zainteresowanie ponieważ zaznaczono, że wycisza hydraulikę silnika (czy jakoś tak). Więc do TDSa jak najabardziej wskazane. Co o tym sądzicie??
Czarter jachtów - Mazury - Fortuna 23/27
Awatar użytkownika
raven_1983
Ekspert
Ekspert
Posty: 2286
Rejestracja: 16 mar 2009, 9:56
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1992
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

jaki olej do e34 525 TDS?

Post autor: raven_1983 »

Maro - ty nam powiedz... wyciszył? ;)
Rafal525
Bywalec
Posty: 23
Rejestracja: 15 paź 2009, 19:15
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1995
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: Wołomin

jaki olej do e34 525 TDS?

Post autor: Rafal525 »

Po kupnie auta w grudniu 2008 roku i wsłuchaniu się w jego pracę (nic nie klepał, chodził niemalże jak benzyna) postanowiłem że go zaleję pełnym syntetykiem takim jak był fabrycznie zalewany czyli Castrol Magnatec 5w40. Teoretycznie wymiana powinna nastąpić po 15 tys kilometrów jednak przy bodajże 13 zaczął dziwnie "cykać" i bardzo mnie to zaniepokoiło. Dodam że z auta nic nie ciekło a nie wiem jakim było wcześniej zalanym olejem. Tym razem wymieniłem na Agip 10w60 czyli pełny syntetyk z bardzo dobrym smarowaniem na wysokich obrotach. Od tamtego czasu przejechane jest prawie 10 tys i silnik chodzi jeszcze lepiej niż na początku. Według mojej obserwacji wynika że jeżeli słychać po silniku że nie umiera a jest w dobrej kondycji to można lać pełny syntetyk.
Awatar użytkownika
Maro
Bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 05 maja 2009, 21:10
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1995
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: NKE

jaki olej do e34 525 TDS?

Post autor: Maro »

Nie wlewałem go. Myślałem, że może ktoś próbował. W ogóle to co sądzicie o producencie "ELF"??
Czarter jachtów - Mazury - Fortuna 23/27
Awatar użytkownika
Eskimos
Bywalec
Posty: 260
Rejestracja: 04 lut 2009, 15:55
Seria: E34
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525tds
Rocznik: 1995
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

jaki olej do e34 525 TDS?

Post autor: Eskimos »

A ja myślę, że za bardzo się brandzlujecie z tym olejem. Każdy jeden syntetyk 5W40 będzie OK. A jak nie będzie OK, to problemem nie jest olej, tylko zużyty silnik.
Darz Bór!
Eskimos
Awatar użytkownika
siudek
Bywalec Wyjadacz
Posty: 1673
Rejestracja: 08 sty 2009, 20:47
Seria: Szukam...
Nadwozie: Nie posiadam
Model: Nie mam
Rocznik: 1975
Skrzynia biegów: Nie mam
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
Kontakt:

jaki olej do e34 525 TDS?

Post autor: siudek »

Eskimos pisze:A ja myślę, że za bardzo się brandzlujecie z tym olejem. Każdy jeden syntetyk 5W40 będzie OK. A jak nie będzie OK, to problemem nie jest olej, tylko zużyty silnik.
:] W końcu ktoś ma podobne zdanie do mnie. :D U mnie teraz LIQUI MOLY toptec 4100 5W40 smaruje od wczoraj, pożyjemy zobaczymy...
siudek siudkowski

Było Mercedresa Wziąć... ;]
W kwestiach BMW nie pomagam na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
ded
Bywalec Gadulec
Posty: 467
Rejestracja: 12 mar 2009, 15:23
Seria: E36
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 325tds
Rocznik: 1996
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

jaki olej do e34 525 TDS?

Post autor: ded »

Eskimos pisze:A ja myślę, że za bardzo się brandzlujecie z tym olejem. Każdy jeden syntetyk 5W40 będzie OK. A jak nie będzie OK, to problemem nie jest olej, tylko zużyty silnik.
A poczytaj sobie opinie kolegow ktorym zmiana badziewia na markowy o tych samych parametrach zmniejszyla zurzycie oleju. Do tych opowiesci o lepszej kulturze pracy, glosnosci czy szybkosci gasniecia kontrolki na zimnym to podchodze z rezerwa. Po pierwsze zmieniamy olej przepracowany na nowy, a po drugie efekt placebo obserwuje nawet u siebie a sa ludzie bardziej podatni na sugestie.

Kiedys kolega tez twierdzil ze jesli olej spelnia dana norme to powinnismy sugerowac sie cena. Z drugiej strony naczytalem sie sporo o tym ze producenci wypisuja na opakowaniach co im sie podoba i w zasadzie nikt tego nie weryfikuje. Roznica pomiedzy olejem markowym i badziewiem z markety jest znaczna a w cenie juz nie tak bardzo. Po co mam lac do auto badziewie skoro najwyzsza polka jest w zasiegu reki?
ODPOWIEDZ