Strona 1 z 1

[e39]530d Dziura w gazie

: 09 wrz 2010, 15:26
autor: Thazek
Witam Panowie!
mam takie pytanka do Was: Wczoraj byłem zawieść sterownik ABS do regeneracji! wiadomo z wykręconym można jeździć ale od tego momentu dzieję się taka rzecz że jak jadę i tak mniej więcej ok 3 do 4tyś obr jest taka dziura w gazie jakby mu mocy brakowało!
byłem u gościa i mówił że to raczej nie ma nic wspólnego z wykręceniem tego sterownika i to jakiś zbieg okoliczności!
miał ktoś takie coś??
czy to Turbo pada?? Jakiś czujnik?? Czy to rzeczywiście ma coś wspólnego z tym sterownikiem??
Kurcze sam nie wiem założę ten sterownik i może się to straci... ale pytam tak zapobiegawczo!

ps. przypomnę że nie dzieję się to cały czas tylko zaraz jak wsiądę do samochodu i dzieję się tak na każdym biegu przy takich właśnie obrotach!

Dodano: Pon Wrz 13, 2010 7:38 pm

Widzę że wszyscy służą chętną pomocą...

530d Dziura w gazie

: 15 wrz 2010, 15:45
autor: Loona Thic
Założyłeś ten sterownik ?
Po założeniu usterka nie zniknęła czy zniknęła?

530d Dziura w gazie

: 15 wrz 2010, 20:09
autor: Szamil
Jesli turbina zbytnio nie halasowala i poziom oleju jest ten sam to raczej bym ja wykluczyl. Sprawdz wszystkie przewoduy dolotowe, wszystkie weze od podcisnienia. Odlacz przeplywomierz i sprawdz czy jest jakas roznica.
Przyczyn "dziury'' moze byc wiele.

Pozdrawiam

530d Dziura w gazie

: 15 wrz 2010, 20:55
autor: Thazek
Dobra a gdzie się znajduje przepływomierz?? które rury?? Gdzie jest i jak wygląda zawór EGR??
sterownik jeszcze w naprawie ale to raczej nie ma z tym nic wspólnego!

530d Dziura w gazie

: 15 wrz 2010, 21:16
autor: GuLuN

530d Dziura w gazie

: 19 wrz 2010, 18:13
autor: Thazek
Nie wiem co się stało ale już ten problem się nie pojawia! :) to auto nnigdy nie było tak jeżdżone więc mogło nie być przedmuchane ;)

Re: [e39]530d Dziura w gazie

: 30 maja 2012, 19:45
autor: Thazek
Panowie powracam z problemem. Mam tak czasami ,że auto jakby traciło czasami na mocy.
Wyczyściłem ostatnio elektrozaworki od turbo, cały zawór EGR, zostały mi jeszcze elektrozawory przy EGR.
Chciałem dziś wyczyścić przepływomierz i rozebrałem go od przodu i co? I nic tam nie widać i nie wiem jak się za to zabrać i co tam wyczyścić.
Zupełnie nie mam pojęcia co zrobić.
Mam ktoś jakieś foty z takiej operacji?