Bmw 324td migająca lampka wtrysku

Forum o ogólnych problemach z elektroniką i elektryką w BMW.

Moderator: Moderatorzy

klepka
Świeżak
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 11 sie 2010, 1:42
Seria: E30
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 324d/td
Rocznik: 1990
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Lubelskie
Lokalizacja: Bełżyce

Bmw 324td migająca lampka wtrysku

Post autor: klepka »

Witam

Mam od kilku dni pewien problem ze swoim autem. Po nagrzaniu się silnika i dodaniu gwałtownie gazu podczas jazdy zaczyna migać kontrolka wtrysku i auto słabnie tak jakby wchodziło w tryb awaryjny. Mało tego zaczyna głośniej pracować.
Odczytałem kody migowe i lampka miga 3 razy, raz przerwa dwa razy (bo nie sądze żeby kody tego silnika były takie same jak 2.5td). I cały mój problem polega na tym że szukałem na forum i nigdzie nie mogłem znaleść kodów usterek do tego silnika? Czy posaida ktoś taka wiedzę? Sam obstawiam na wtrysk sterujący lecz chciałbym sie jeszcze po prstu upewnić żeby nie wyżucić pieniążków w błoto. I dlatego przydały by się te kody, dalej będe już kombinował

Bardzo proszę o pomoc.

Dodam że na zimnym silniku jest wszystko ok ma moc i dobrze pracuje tylko takie cyrki zaczynają się dziać po dobrym nagrzaniu silnika.



W końcu doszedłem do tego że jest to wina potencjometrycznego czujnika położenia dozatora-sterownik pompy wtryskowej. Czyli pewnie chodzi to o nastawnik. I teraz moje kolejne pytanie czy świadczy to o jego całkowitym uszkodzeniu? Bo samochód odpala bez problemu na gaz reaguje prawidłowo z tym że ma dość twardą pracę i w jeździe tak jakby odcinane było paliwo i nie ma mocy. Może miał ktoś już podobny przypadek???
ODPOWIEDZ