[e39] 530d - gaśnie po dodaniu gazu-ROZWIAZANE

Tematy ogólne dotyczące silnika i przeniesienia napędu (sprzęgło, skrzynia, wał, most).

Moderator: Moderatorzy

Tom
Świeżak
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 05 lis 2010, 12:39
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 530d
Rocznik: 1999
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

[e39] 530d - gaśnie po dodaniu gazu-ROZWIAZANE

Post autor: Tom »

Witajcie, :!:

Znalazłem podobny temat poniżej lecz chciałbym przedstawić mój problem, gdyż kształtuje się on nieco inaczej.

Posiadam e39 530d z 99 roku był on seryjnie w automacie. Została zmianiona skrzynia na manual, wymienione turbo na większe z e60 i zrobiony program pod ten setup. Wszystko było ok, silnik po programie wylegitymował się mocą ok 245ps i 570NM. Postanowiłem zrobić wydech przelotowy. Od kolektora została poprowadzona tylko rura 3" bez jakichkolwiek tłumików czy katalizatorów. Po paru dniach od założenia przelotu, auto zaczeło gasnąć przy ostrym dodawaniu gazu. Przedewszystkim zostały sprawdzone wszystkie pompy. W baku i progowa zostały wymienione na nowe, a c. raila dawała dobre ciśnienie nawet przy obciążeniu więc nie została wymieniona. Problem nie ustał. W drugim kroku zostały sprawdzone wtryski. Okazało się że jeden jest walnięty. Został on wymieniony na regenerowany. Lecz problem nadal nie ustał. Został wgrany program seryjny czyli te 184ps i auto nadal gasnie po ostrym dodaniu gazu lecz nie zawsze(głównie jak już jest dobrze rozgrzane). Dziś zostanie zmieniona rura od intercoolera, gdyż się poluzowała i przetarła na rolce rozrządu, ale wydaje mi się że to nie będzie rozwiązanie problemu. Jakieś sugestie? Jedyny błąd jaki komputer pokazał to właśnie c. rail-a został on usunięty wszystko było przez jeden dzień ok i następnego dnia znów to samo.

Dzięki za zainteresowanie tematem.

Acha jeszcze co do odpalania autka. Jak jest zimny to praktycznie odrazu odpala. Jak jest już po dłuższej jeździei jest ciepły to chwilę trzeba pokręcić.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jawor
Administrator
Administrator
Posty: 2404
Rejestracja: 26 gru 2007, 23:02
Seria: E90-93
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 320d
Rocznik: 2010
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

E39 530d - gaśnie po dodaniu gazu

Post autor: Jawor »

Wziąłbym pod uwagę czy wydech który został zmieniony ma odpowiednie parametry, czy nie powoduje dławienia silnika.
I mimo wszystko zastanowiłbym się czy nie lepiej pojechać jeszcze na innego kompa by zweryfikować czy aby na pewno nie jest to regulator ciśnienia paliwa.
Powrót do korzeni: e34 Ponton

Moje byłe:
Zobacz moją… zieloną… ropuchę!
Rodzinkę wożę 318d
Awatar użytkownika
martinobmw
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:32
Seria: E39
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 530d
Rocznik: 1998
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: działdowo

Re: [e39] 530d - gaśnie po dodaniu gazu

Post autor: martinobmw »

Posiadam e39 530d z 99 roku był on seryjnie w automacie. Została zmianiona skrzynia na manual,
a co z przyciskiem '' kick down'' czy został wyrzucony bo na moje on może robić problem.
''Prędkość jeszcze nikogo nie zabiła, Nagłe zatrzymanie to jest to co cie pozbawi życia ''
ODPOWIEDZ