e34 525 TDS - zapowietrza sie.

Tematy ogólne dotyczące silnika i przeniesienia napędu (sprzęgło, skrzynia, wał, most).

Moderator: Moderatorzy

mareczko12345
Świeżak
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 22 lip 2015, 0:47
Seria: E34
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525tds
Rocznik: 1995
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Mazowieckie

Re: e34 525 TDS - zapowietrza sie.

Post autor: mareczko12345 »

hej!
Witam, na forum. Zarejestrowałem się, aby opisać mój przypadek zapowietrzania się układu paliwowego.

Auto zaczęło mieć kłopoty z odpalaniem, bardzo długo "kręcił", gasło na jałowym biegu, musiałem utrzymywać wysokie obroty w każdym momencie jazdy. Po otwarciu maski zauważyłem pęcherzyki powietrza w przewodzie paliwowym, za filtrem paliwa. Test butelki (bańka z paliwem podłączana w różynch miejscach przewodu dostarczającego paliwo) sugerował że problem leży w baku: bez względu na to czy bańkę z paliwem podłączałem bezpośrednio za filtrem, czy tuż przed bakiem auto ładnie zapalało. W baku wszystko wyglądało ok: smok czysty, przewody całe. Po przekręceniu klucza stacyjki przez parę sekund pompka pracowała. Niestety nie za każdym razem. Sprawdziłem multimetrem czy jest napięcie na wtyczce do pomki paliwa i też nie zawsze się pojawiało. Byłem w kropce, szukałem na forum, nic nie znalazłem. Grzebałem przy przekaźniku, kablach.... W końcu okazało się że:
1. trzeba chwilę odczekać między kolejnym przekręcaniem kluczyka w stacyjcie - po okresie w którym pompa pracowała szybkie wyłączanie i włączanie nie powoduje wysyłania sygnału do pompki. Poza tym, pompka nie pracuje przez cały czas, tylko ok 6 sekund po przekręceniu kluczyka (przynajmniej u mnie).
2. moja pompka była w specyficzny sposób zepsuta: pracowała w każdej pozycji, oprócz pionowej (czyli takiej, w jakiej jest w baku), Zajęło mi dużo czasu, aby się tego dowiedzieć, w końcu wszystko miałem wybebeszone.

Po zamontowaniu nowej pompki (355 zł, niemiecki zamiennik) wszystko jest ok.

Pzdr
ODPOWIEDZ