[E38] 725 tds kupić nie kupić o to jest pytanie...???

Porady na co zwrócić uwagę i jak kupować, opinie o bieżących ogłoszeniach sprzedaży.
Chcesz kupić? Bądź spokojniejszy - zapytaj!

Moderator: Moderatorzy

jeszcze nie
Świeżak
Świeżak
Posty: 9
Rejestracja: 28 lip 2008, 13:47
Lokalizacja: Warszawa

[E38] 725 tds kupić nie kupić o to jest pytanie...???

Post autor: jeszcze nie »

Witam
mam zamiar nabyć BMW e38 z 98 roku z silnikiem 2.5 TDS
Znam ten motor ponad rok jeżdziłem omegą B z tym silnikiem, wiem co go może boleć, ale moje pytanie dotyczy innej sfery
Jak sobie poradzi ten motorek z budą e38 w automacie
Silnik chodzi równo i nie kopci czasem niestety na gorącym potrafi już zakręcić kilka razy nim załapie
Proszę o porady i opinie za wszelkie info będę b wdzięczny
Awatar użytkownika
biernus
Bywalec Gadulec
Posty: 419
Rejestracja: 20 sty 2008, 22:57
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1993
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Śląskie
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Post autor: biernus »

Hmmm niech Ci gosc zejdzie z ceny 3000 i mozna brac.
Pompke za 3500 wstawisz z boscha BX i pojezdzisz lata jesli auto zadbane - pod kazdym wzgledem
Czy sobie poradzi... jasne ze poradzi. Nie bedzie to rakieta. Ale tak samo mowia o E34 w TDS ze nie rakieta. Dla mnie te 11 sekund do setki w E34 to RAKIETA i na dzien dzisiejszy wiecej mi do szczescia nie potrzeba!
Obrazek
Naj.... forum o TDS-ach http://www.bmw-diesel.pl
arcabuz
Bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 19 kwie 2008, 22:52
Seria: E34
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525tds
Rocznik: 1993
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Śląskie
Lokalizacja: Mikołów ( Śląsk)

Post autor: arcabuz »

Ja uważam że TDS do e38 jest za słaby ale jeżeli chcesz jezdzić ekonomicznie a siódemką to kup zadbany egzemplarz. Jednakże wolałbym na twoim miejscu 3.0 diesla.
Awatar użytkownika
biernus
Bywalec Gadulec
Posty: 419
Rejestracja: 20 sty 2008, 22:57
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1993
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Śląskie
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Post autor: biernus »

Arcabuz oczywiscie 730d to idealne polaczenie... jednak jesli kupowac 3,0d w cenie TDS - lepiej sobie podarowac!
Obrazek
Naj.... forum o TDS-ach http://www.bmw-diesel.pl
elvis
zbanowany
zbanowany
Posty: 187
Rejestracja: 12 kwie 2008, 16:37
Lokalizacja: BEUTHEN

Post autor: elvis »

Witam ,mam e 38 tdsa ,i jest ok ,jeśli komus jest za słaby to proponuje sobie kupic 750i i po problemie :lol: e 38 tds jest natańszym samochdem w utrzymaniu w tym segmencie , jesli Ci ktos radzi kupić 730d to super ,ale musisz miec 10000zl na pocztakowe naprawy ,np wymiana wtrysków(6.000zl) ,bo nie wierze ,ze jak ktos wymienił wtryski to sprzeda e 38 ,potem cos dojdzie z zawiecha i masz niezła sumkę ,ALE jesli Ci sie uda kupic e 38 w dobrym stanie i sobie ja dopracujesz to bedziesz mega zadowolony a tego autka ,nie kupisz nigdy innego modelu BMW ,radośc z jazdy ,ja swoja e38 zrobiłem 114000km i jestem bardzo zadowolony ,średnie spalanie 9,2 litra w automacie (70%miasto ,30% trasa ) e 38 to jest inny świat ,jesli chodzi o jakośc i trwałośc. Momi zdaniem kupuj e 38 tdsa ,ale dobrze sobie ja sprawdż ,w takie auto inaczej sie inwestuje ,nie szkoda ,a odwdzieczy Ci sie super jazdą ,jeśli masz szczególwe pytania ,to wal smiało , pozdrawiam :cool:

P.S. za niedługo moze bede moja chciał sprzedać
jeszcze nie
Świeżak
Świeżak
Posty: 9
Rejestracja: 28 lip 2008, 13:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jeszcze nie »

jak skrzynia koledzy najbardziej mnie martwi skrzynia ten nieszczęsny automat mam uprzedzenie do automatów
W Austrii miałem okazje jeżdzić automatem e38 z silnikiem 4litry w benzynie, właściciel autka mówił, że te skrzynie są nieśmiertelne bumka miała prawie 300 tys przebiegu
Ja taki pozytywnie nastawiony nie jestem nie wydaje mi się aby skrzynki były "nieśmiertelne" Ciekawy jestem jak z ich awaryjnością, oczywiście mam na myśli normalny tryb jazdy miasto do 100 tam gdzie się da, trasa nie więcej niż 140, a i to nie za często
9-10 litrów to jeszcze jest spalanie do przełknięcia, boje się tylko że ta bumka to będzie straszny wół i mnie nawet polonezy wyprzedzą :/
Nie znam połączenia automatycznej skrzyni z dieslem i do tego ciężka buda e38
elvis
zbanowany
zbanowany
Posty: 187
Rejestracja: 12 kwie 2008, 16:37
Lokalizacja: BEUTHEN

Post autor: elvis »

hej, mam na liczniku 353 000 ,wymienilem dwa razy olej i filtr i wszystko gra ,a jezeli chodzi o poloneza ,niech sobie wyprzedza , on wyprzedza ,zeby podziwiac e 38 ,wiec nie ma co sie przejmowac :lol:
jeszcze nie
Świeżak
Świeżak
Posty: 9
Rejestracja: 28 lip 2008, 13:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jeszcze nie »

:shock: no to masz niezły przebieg na liczniku jak tam się trzyma turbina i sam silnik
Wiem, że te silniki mają złą legende, ale wiem też iż są bardzo wytrzymałe tylko trzeba przestrzegać pewnych zasad eksploatacji, podobno trwałością są porównywalne z silnikami mercedesów 124 - przebiegi rzędu 500 tys i więcej nie są mu obce
Ok czyli skrzynia nie powinna mnie martwić może dasz mi kilka rad na co zwrócić uwage podczas testu automatycznej skrzyni biegów
elvis
zbanowany
zbanowany
Posty: 187
Rejestracja: 12 kwie 2008, 16:37
Lokalizacja: BEUTHEN

Post autor: elvis »

Hmmmm ,to widze ,ze należysz do tych co wierzą, że auta z 96roku maja po 150 000 km ,więc powodzenia życzę ,poprostu to niemozliwe ,a jezeli chodzi o opinie o tdsach to to sa super silniki ,ale jak silnik ma 800 000 przebieug albo wiecej to musi cos nie grac ,to chyba normalne, przy normalnym uzytkowaniu i stosowaniu dobrych materiałow eksploatacyjnych ,nie powinno byc problemów ,w e 38 tds jest skrzynia 5hp18 z lepszym sterownikiem ,jest to chyba najmniej awaryjna skrzynia w BMW ,a jak juz to naprawa najtańsza. Na co zwrócic uwage ? musi płynnie przełączac biegi zimna i ciepła musi dzialać kick-down ,trudno powiedziec ,trzeba sie przejechac 10km i cos bedzie wiadomo.

Jeżeli chodzi o mój silnik ,to turbo ,pompa jest ok pali na dotyk ,praktycznie wszystkie odczyty sa fabrycze ,moze naprawde mam tyle przebiegu :cool:
jeszcze nie
Świeżak
Świeżak
Posty: 9
Rejestracja: 28 lip 2008, 13:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jeszcze nie »

akurat ta kandydatka jest z 98 i ma 250 tys przebiegu także wydaje mi się realny przebieg co od wieku
Obecnie jeżdze Laguną 2 z 2002 roku i ma 159 tys także jak na 98 rok przebieg może być prawdziwy
elvis
zbanowany
zbanowany
Posty: 187
Rejestracja: 12 kwie 2008, 16:37
Lokalizacja: BEUTHEN

Post autor: elvis »

jakie koszta i wypas ? :cool:
jeszcze nie
Świeżak
Świeżak
Posty: 9
Rejestracja: 28 lip 2008, 13:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jeszcze nie »

19 tys zł automat pełna elektryka fele mpower ale bez wodotrysków, skór i TV only klimatronic przebieg 250 tys srebrna sprowadzona z raichu była porysowana bokiem już zrobiona na gotowo - nie mocno only przycierka
elvis
zbanowany
zbanowany
Posty: 187
Rejestracja: 12 kwie 2008, 16:37
Lokalizacja: BEUTHEN

Post autor: elvis »

hmmm .... golas
jeszcze nie
Świeżak
Świeżak
Posty: 9
Rejestracja: 28 lip 2008, 13:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jeszcze nie »

jak na BMW to nie za bogato ale da się znieść :)
patrzyłem na ceny skrzyń automatycznych uzywanych nie sa takie drogie porównywalne z manualem do mojego obecnego samochodu więć da się przeżyć i w razie awarii wymienić na drugą
elvis
zbanowany
zbanowany
Posty: 187
Rejestracja: 12 kwie 2008, 16:37
Lokalizacja: BEUTHEN

Post autor: elvis »

za 19 000 dobrej e 38 kupic sie raczej nie da :roll:
jeszcze nie
Świeżak
Świeżak
Posty: 9
Rejestracja: 28 lip 2008, 13:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jeszcze nie »

Zgadzam się wczoraj oglądałem autko dokładnie stan wizualny na 4+ ale techniczny fatalny silnik suchy ale na ciepłym pali jak stary traktor do tego koło dwumasowe do wymiany telepie go jak by na jednym garze palił
Tylna zawieszka padaczka wytłuczona, skrzynia chodzi ładnie ale brak jakichkolwiek informacji o jej serwisowaniu :???:
Awatar użytkownika
biernus
Bywalec Gadulec
Posty: 419
Rejestracja: 20 sty 2008, 22:57
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1993
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Śląskie
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Post autor: biernus »

Kolego w automacie raczej nie ma 2masowki. Zweryfikuj to info. To ze telepie moze byc problem poduszek, wtryskow, rozrzadu... i wielu innych rzeczy.
Obrazek
Naj.... forum o TDS-ach http://www.bmw-diesel.pl
elvis
zbanowany
zbanowany
Posty: 187
Rejestracja: 12 kwie 2008, 16:37
Lokalizacja: BEUTHEN

Post autor: elvis »

Hmm... jasne ,że nie ma koła dwumasowego,poduszki w e38 sa pompowwane ,pneumatyczne ,dletgo nie czujesz silnika ... podjedz moja zobaczyc :cool:
jeszcze nie
Świeżak
Świeżak
Posty: 9
Rejestracja: 28 lip 2008, 13:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jeszcze nie »

:shock: ok przepraszam za niewiedze miałem omcie 2.5 TDS i tam delikatnie odzywało mi się koło dwumasowe dlatego sądziłem, że to ten sam problem
Tutaj silnik wyraźnie cienko łapał na ciepłym kiepsko kręcił ( w porównaniu z moją omcią to baaardzo ospale) i łapał jakby nie na wszystkich garach później już było ok
NA zimnym podobno odpala z pierwszego kopa
...ale zastanawia mnie fakt wolnego kręcenia - moja była omega b też pewnego razu przestała mi zapalać na ciepłym od kopa, zmartwiłem się i pomyślałem ehhh pompa to już klops trzeba się liczyć z wydatkami
Okazało się, że to nie pompa, a rozrusznik kręcił, ale zbyt słabo aby od kopa zapalić naggrzany motor
Po wymianie na nowy czyli regenerowany omega zaczeła palić na gorącym silniku z pół obrotu :)
Nie wiem czy tutaj nie jest ten sam problem bo podczas jazdy silnik pracuje już ok tylko na jałowym po dodaniu gazu tak go buja :/
Awatar użytkownika
biernus
Bywalec Gadulec
Posty: 419
Rejestracja: 20 sty 2008, 22:57
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1993
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Śląskie
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Post autor: biernus »

Wiesz co... odpusc. Po co ryzykowac wtope?
Skoro to TYLKO rozrusznik (bo faktycznie moze byc!) to czemu wlasciciel tego nie zrobil? Dobra regenerka raptem kilkaset zlotych co w E38 (wlasciciela) nie powinno szarpnac. Gosc jezdzil E38 i "odpalal jak traktorek" bez sensu. Jesli godzil sie aby auto mu odpalalo, lub nie.. lepiej ... roznie... ja bym podarowal.
Chyba, ze gosc naprawde jest laik i nie wie. Ale jak nie wie to pojedzie do serwisu i mu powiedza.
Obrazek
Naj.... forum o TDS-ach http://www.bmw-diesel.pl
ODPOWIEDZ