[E39] [TDS] hmm... mam zamiar kupić... czy dobrze robię ??

Porady na co zwrócić uwagę i jak kupować, opinie o bieżących ogłoszeniach sprzedaży.
Chcesz kupić? Bądź spokojniejszy - zapytaj!

Moderator: Moderatorzy

biały e..
Świeżak
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 05 sie 2008, 22:55
Lokalizacja: OSTMAZ

[E39] [TDS] hmm... mam zamiar kupić... czy dobrze robię ??

Post autor: biaÅ‚y e.. »

Jak w temacie... muszę kupić touringa i to najlepiej diesla... ale na kupienie ładnej 530d nie mam kasy , a w moim przedziale kasowym są przeważnie TDS-y , nawet dwa mam na oku... czy to dobry pomysł ... zakup TDS-a :?:
lukas82
Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: 01 sie 2008, 20:52
Lokalizacja: Kraków

Post autor: lukas82 »

Witam myślę że tak dlaczego nie?? Jak znajdziesz dobry egzemplarz nie zajeżdżony to czemu nie??na forum znajdziesz na pewno wskazówki na co zwrócić uwagę przy kupnie.Ja zakupiłem dwa tygodnie temu e36 tds 318 nasłuchałem sie w pracy że głowice sie sypia turbiny pompy, gdyby nie bmw w dieslu to mechanicy by zbankrutowali.Uważam że równie dobrze można kupić auto z silnikiem z grupy TDI i też można mieć problemy wszystko zależy od tego jak poprzedni właściciel dbał o auto.Moim i żony marzeniem było bmw i udało sie :mrgreen: W rodzinie mamy jeszcze też A klase w cdi i powiem że wcale nie mniej awaryjne a ceny w aso kosmos.Szukaj dobrze i rozsądnie a na pewno po zakupie pojawi ci się uśmiech na twarzy :!: Pozdrawiam
Gdyby Bóg uważał że przedni napęd jest lepszy to chodzilibyśmy na rękach
biały e..
Świeżak
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 05 sie 2008, 22:55
Lokalizacja: OSTMAZ

Post autor: biaÅ‚y e.. »

inna marka odpada nawet jak by była bezawaryjna całkowicie... uzytkowałem do tej pory BMW tylko benzyniaki i z tych silników jestem bardzo zadowolony, a o TDS-ach niestety opinia nie jest zachwycająca... ale może to jest tak samo jak z tym stwierdzeniem : Będziesz Miał Wydatki ... co jest mitem zazdrosnych użytkowników aut innych marek...
Mehow
Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: 27 lut 2008, 14:27
Seria: E34
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525tds
Rocznik: 1995
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Reda / Trójmiasto
Kontakt:

Post autor: Mehow »

TDS jest rodzajem samochodu , który się kupuje z zamiłowania .
Niewątpliwie ma swój charakter który się kocha bądż nienawidzi .
Natomiast nie kupuje się go dla (w tym przypadku pozornej) oszczędności że to niby diesel .
Marnujesz życie jezeli nie jesteś dobry w tym co robisz
biały e..
Świeżak
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 05 sie 2008, 22:55
Lokalizacja: OSTMAZ

Post autor: biaÅ‚y e.. »

Mehow pisze:Natomiast nie kupuje się go dla (w tym przypadku pozornej) oszczędności że to niby diesel .
nie nie chcę kupić go dla oszczędności tylko chcę touringa ze względu na bagażnik ( powiększa się rodzina ) i nie chcę kupować benzyniaka i zakładac lpg bo butla zajmuje miejsce ...
Mehow
Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: 27 lut 2008, 14:27
Seria: E34
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525tds
Rocznik: 1995
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Reda / Trójmiasto
Kontakt:

Post autor: Mehow »

biały e.. pisze:
Mehow pisze:Natomiast nie kupuje się go dla (w tym przypadku pozornej) oszczędności że to niby diesel .
nie nie chcę kupić go dla oszczędności tylko chcę touringa ze względu na bagażnik ( powiększa się rodzina ) i nie chcę kupować benzyniaka i zakładac lpg bo butla zajmuje miejsce ...
to twoje zdanie jest pełne sprzeczności jak tds :)
Marnujesz życie jezeli nie jesteś dobry w tym co robisz
biały e..
Świeżak
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 05 sie 2008, 22:55
Lokalizacja: OSTMAZ

Post autor: biaÅ‚y e.. »

Mehow pisze:to twoje zdanie jest pełne sprzeczności jak tds :)
sprzeczności :?: kupuję bo potrzebny bagażnik a nie że niby diesel oszczędny ... hmm...
Mehow
Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: 27 lut 2008, 14:27
Seria: E34
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525tds
Rocznik: 1995
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Reda / Trójmiasto
Kontakt:

Post autor: Mehow »

biały e.. pisze:
Mehow pisze:to twoje zdanie jest pełne sprzeczności jak tds :)
sprzeczności :?: kupuję bo potrzebny bagażnik a nie że niby diesel oszczędny ... hmm...
no ale co ma rodzaj karoserii do rodzaju silnika ?
Bagażnik w benzynowym touringu jest mniejszy czy jak ?

:lol:


edit

To naturalne , że diesla kupuje się dla oszczędności .
Ja Tobie próbuje przekazać , że TDS jest specyficzny i że nie jest taki oszczędny jaki powinien być będąc dieslem . I nie koniecznie kupuje się go ze względów ekonomicznych .
A Ty na to że chcesz go kupić dla dużego bagażnika .
Więc ja pytam - osochodzi :roll:
Marnujesz życie jezeli nie jesteś dobry w tym co robisz
biały e..
Świeżak
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 05 sie 2008, 22:55
Lokalizacja: OSTMAZ

Post autor: biaÅ‚y e.. »

Mehow pisze:Bagażnik w benzynowym touringu jest mniejszy czy jak ?
ale do benzyniaka z normalnym silnikiem trzeba zamontować LPG przy tym jak ja robię 30-40 tyś rocznie , a ON mogę kupować taniej z pewnego źródła i latać...


wiem że TDS nie pali 5l ON ale i tak wolę kupić BMW niż jakiegoś VAG-a
lukas82
Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: 01 sie 2008, 20:52
Lokalizacja: Kraków

Post autor: lukas82 »

Nie wiem ile pali 2.5 tds mój 1.7 tds pali w miarę po mieście mieści sie w 8-9 litrach zależy ile postoje w korku natomiast w trasie z 6 literków łyknie. Na pewno 2,5 weźmie więcej niż mój.Do gazu nie mam zaufania nigdy nie miałem takiej hybrydy :cool: Z Życie wiem ze gaz potrafi być też uciążliwy dla kierowcy, znajomy to fajnie określił gaz jest do kuchenek domowych a nie do samochodów coś w tym chyba jest.... Miałem corsę c 1,2 16v przed bmw w korku widziałem jak paliwo po prostu znika w baku a kilometrów nie przybywało dlatego bym wybrał 2,5 tds niż benzyne zawsze coś tam mniej spali od benzyny
Pozdrawiam.
Gdyby Bóg uważał że przedni napęd jest lepszy to chodzilibyśmy na rękach
biały e..
Świeżak
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 05 sie 2008, 22:55
Lokalizacja: OSTMAZ

Post autor: biaÅ‚y e.. »

Ja mam LPG w e39 sekwencję i jestem bardzo zadowolony ... zrobiłem 60 tyś i nawet nie prychnęła , po prostu idealnie chodzi...
lukas82
Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: 01 sie 2008, 20:52
Lokalizacja: Kraków

Post autor: lukas82 »

Jak jesteś zadowolony z gazu to kup benzynkę butle w kolo zapasowe kup dojazdówkę zawsze mniej miejsca zajmuje bądź zestaw naprawczy kapcia czyli piankę wulkanizacyjna i ciesz sie jazda w fiacie Grande punto producent zrezygnował z pełno wymiarowego koła zapasowego i daje taką piankę do bagażnika :shock: .Z drugiej strony jak masz dojście do ropy sprawdzonej to jednak bym kupił ropniaka ale to już zostawiam tobie do wyboru.Jak trafisz na dobrego diesla to będziesz lał tylko ropę i śmigał
Pozdrawiam
Gdyby Bóg uważał że przedni napęd jest lepszy to chodzilibyśmy na rękach
araÅ›
Świeżak
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: 19 sie 2008, 19:35
Lokalizacja: holandia

Post autor: araÅ› »

witam jak chcesz kupić 525tds to szukaj samoshodu w miare pewnym przebiegiem nie koniecznie ma to być150000--200000 tyś bo to nie ma znaczenia kupując samochud w polsce z reguły takie samoch mają przebiegi rzędu 280000-350000tyś minm. ale po takim przebiegu wiesz czego masz się spodziewać .a nie jak panuje opinia ze mam bmw tds z przebiegiem 190000tyś i sie sypie ,pompa wtryskowa ,głowica itp.pompy w tds siadają srednio po przebiegu 350000tyś .a nik na zachodzie nie serwisuje samoshodu 6-10 letniego a jak tak to sa to jednorozce wsród samochodów dlatego nie koniecznie jest warzny przebieg bo nikt nie produkuje samoschodów zeby przejezdzały tylko po 250000tyś km ja jerzdze tds o przebiegu ponad 470000tyś 1999 i nie narzekam a pompe terz robiłem jak miała 390000tyś.podro!!!
karol78
Świeżak
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: 20 sie 2008, 9:37
Lokalizacja: bydgoszcz

Post autor: karol78 »

mót tds pali 5.5 na 100 po mieście 6.5/7
karollo
Pawełek
Bywalec
Posty: 15
Rejestracja: 22 wrz 2008, 13:26
Lokalizacja: Dzierżoniów

Post autor: PaweÅ‚ek »

Jeżdżę E34 525 tds, muszę przyznać że radość z jazdy jest ogromna. :mrgreen: Fakt że jest to starszy model ale silnik ten sam. Spalanie w mieście to ok. 8-9 l a na trasie, to nawet poniżej 7-mki go zdusiłem. Mam go od czterech lat, kupiłem jak miła 135 tkm, a teraz 263 tkm. Co do trwałojści to zgadzam się z Adrasiem, od 200 tkm, zaczeło się u mnie sypać, pompa wtroskowa musiała być uszczelniana, pompa paliwowa siadła, nie wspominając już o popie wodnej, thermostacie a co najlepsze to teraz przepaliłem głowicę w 2 i w 5 zylindrze. :cry: Muszę przyznać że jest to samochód naprawdę super. Co do kompfortu i wyposarzenia nie mogą narzekać. Głowicę pospawam, i dalej będę nim chulać.
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy. Albert Einstein
john rambo
Bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 20 mar 2008, 1:09
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post autor: john rambo »

O ile jeszcze nie kupiłeś, zapraszam na swoją aukcję:

http://www.allegro.pl/item441939466_bmw ... warto.html

Cena do negocjacji, chociażby o koszt wynajęcia garażu na zimę... :)

Gdybyś był zainteresowany pisz lub dzwoń...
Pzdr.
John Rambo
Pawełek
Bywalec
Posty: 15
Rejestracja: 22 wrz 2008, 13:26
Lokalizacja: Dzierżoniów

Post autor: PaweÅ‚ek »

Dzięki za info john rambo. :lol: Ale chyba nie skorzystam, ponieważ mieszkam w Reichu :cry: . i jest kawałek do jazdy. Jak już pisałem dałem głowicę do spawania i będę dalej nim jeździł. Myślę że jeszcze trochę wytrzyma. :shock:
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy. Albert Einstein
Awatar użytkownika
Davido
Bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 19 kwie 2010, 13:28
Lokalizacja: 3-miasto

[E39] [TDS] hmm... mam zamiar kupić... czy dobrze robię ??

Post autor: Davido »

W e39 diesel to tylko 3.0l super silnik i spalanie podobne do tds nie wspomne o kulturze pracy i mocy szczegolnie NM :wink:
Awatar użytkownika
Bopss
Bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 19 maja 2010, 9:52
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525td
Rocznik: 2002
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Mazowieckie

[E39] [TDS] hmm... mam zamiar kupić... czy dobrze robię ??

Post autor: Bopss »

Jeżeli trafisz an dobry i naprawdę zadbany egzemplarz 530D TDS,to moim zdaniem warto. Jakie widzisz przeciwskazania? Tylko podkreślam: dobry model,bo trafić na szajs naprawdę nie jest trudno.
Awatar użytkownika
ded
Bywalec Gadulec
Posty: 467
Rejestracja: 12 mar 2009, 15:23
Seria: E36
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 325tds
Rocznik: 1996
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

[E39] [TDS] hmm... mam zamiar kupić... czy dobrze robię ??

Post autor: ded »

2.5tds vs 3.0d to niezbyt trafione porownanie. Silniki z zupelnie innych epok. TDS jest fajny, nawet bardzo fajny w porownaniu do rownolatowk innych marek. Niestety moja trojka przy dynamicznej jezdzie w malym miescie i okolicach pali 10-11. Wskazowka obrotomierza zwykle nie przekracza 3000rpm. Jesli chodzi o awaryjnosc to trzeba sprawdzic pompe, rozrzad, glowice, ukl chlodzenia i dwumas. Blacharka to sprawa oczywista, zawieszenie tez jest kosztowne. W 5er istotna jest elektryka ale jesli nie bylo za duzo rzezby to bedzie ok. Co do samego zakupu to napisz ile masz kasy. Ja ostatnio szukam piatki z tds w manualu na niezlym wypasie i cienko to wyglada. Nawet jak cos sie trafi to widac ze zmeczone. Chyba przyjdzie z niemiec sciagnac bo tam wieksza szansa cos ladnego dostac choc cena pewnie atrakcyjna nie bedzie.

3.0d bezsprzecznie bedzie szybszy, spali mniej ale jesli masz dostep do taniej ropki to bierz pod uwage ryzyko wlania czegos slabej jakosci. TDS zniesie wszystko, wtryskiwacz kupisz juz za 30zl, do 3.0d wtrysk kosztuje od 300zl w gore. CR tez jest delikatny. Sam jezdze na roznego typu oszczednosciach i z TDS nie ma problemu choc czasem czuje ze zdarzy sie gorsze paliwko. Cena niektorych czesci tez jest wysoka. Glupi filtr paliwa czy pylkowy jest wyraznie drozszy. Albo tak niepotrzebna czesc jak czujnik poziomu oleju... Z tego co czytalem 400zl dostepny tylko w ASO. O awariach CR nie czytalem ale tylko ze strachu :P Gdzies widzialem podsumowanie ze bardziej niz 530d oplaca sie kupic 528lpg bo drugi silnik 2.8 + przelozenie
moze kosztowac tyle co wieksza naprawa diesla. Ja ropke kupuje w okolicach 3-3,20zl i TDS oplaca sie bardziej niz 2.8 ktory pewnie spali 17l gazu. Wg mnie 3.0d to troche ryzyko ale coraz bardziej mnie korci zeby go kupic :)
ODPOWIEDZ