Strona 1 z 1

2.5tds RR [M51] dziwne zachowniae na cieplym

: 23 kwie 2012, 10:55
autor: taperson
moje m51 miało robiona pompę (tą niby regulacje) ustawiane wszystko, czyszczone wtryskiwacze i regulowane. przy mrozach palil od pierwszego za równo przed jak i po regulacji, również spalanie sie nie zmieniło i jest na poziomie 16-17L
turbo sprawdzone jest oki.
ale w ostatnich dniach zaczął sie dziwnie zachowywać jak sie rozgrzeje i to też nie zawsze, Mianowicie na wolnych obrotach czyli jak stoję na "P" obroty zaczynają skakać od 700 nawet do 1300. przy czym silnik caly czas nawet jak obroty sa sztywno to pracuje niezbyt równo tzn nie jest to typowy klekot tds


zamieszczam fotke z kompa
a dawka jest 4.0-4.25
Obrazek

Re: 2.5tds RR [M51] dziwne zachowniae na cieplym

: 23 kwie 2012, 13:24
autor: raven_1983
Proponuję popytać w wyszukiwarce pod słowami kluczowymi:
-falowanie obrotów
-nastawnik

Re: 2.5tds RR [M51] dziwne zachowniae na cieplym

: 24 kwie 2012, 16:01
autor: taperson
dobra torche mi twoja podpowiedz pomogła i łatwiej bylo mi znaleźć jednak dopytam co do tych wartości komputera czy sa właściwe? czy na cos wskazują?

Re: 2.5tds RR [M51] dziwne zachowniae na cieplym

: 24 kwie 2012, 20:04
autor: raven_1983
Jeżeli dawka jest na nagrzanym silniku, bez obciążenia, to albo dawka wstępna jest zbyt mała albo silnik ma większe niż norma przewiduje opory i zjada paliwo.

Pozostałe parametry... jak na dawkę 4mg napięcie nastawnika jakieś wysokie...

Re: 2.5tds RR [M51] dziwne zachowniae na cieplym

: 24 kwie 2012, 23:00
autor: taperson
dawka na ciepłym oczywiście i auto stoi na P przy pomiarach.
a ta dawke wstępna? jaka powinna byc?
jakie masz na mysli opory?

napiecia sie rozbiegają tak jak katy i to chyba nie jets dobre?? czym i jak to korygować i czy wogule ise da?