Wskazanie ekonomizera, e34

Problematyka związana ze spalaniem oraz paliwami (w tym biopaliwa i ekologia).

Moderator: Moderatorzy

no1knowme
Bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 14 mar 2008, 22:24
Lokalizacja: Klb

Wskazanie ekonomizera, e34

Post autor: no1knowme »

Witam,

Czytając niektóre wypowiedzi na forach typu jazda tdsem w trasie z prędkościami 150-160 ze spalaniem 8l zastanawiam się czy mój nie lubi za bardzo ropy. U mnie ekonomizer już przy ciagłej jeździe licznikowo 105 kmh(100 kmh na gpsie) pokazuje trochę ponad 6l, przy 125 to już blisko 8 jest. Chciałbym się dowiedzieć jakie spalanie pokazuje ekonomizer u Was.
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2008, 15:13 przez no1knowme, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jawor
Administrator
Administrator
Posty: 2404
Rejestracja: 26 gru 2007, 23:02
Seria: E90-93
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 320d
Rocznik: 2010
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Jawor »

Powinieneś się cieszyć że nie jeździsz żarłokiem :P
A tak na serio to wszystko zależy jak mocno się depnie, różnica w położeniu gazu niewielka a na ekonomizerze znacząca.
I chyba stąd głowny powód:)
Powrót do korzeni: e34 Ponton

Moje byłe:
Zobacz moją… zieloną… ropuchę!
Rodzinkę wożę 318d
Awatar użytkownika
Bociek
Bywalec
Posty: 212
Rejestracja: 12 lut 2008, 8:57
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Bociek »

dokładnie, pozatym on przekłamuje, to tylko chilowe spalanie i to takie +/-
Szafy, meble na wymiar, drzwi przesuwane INDECO
http://upload.allegro.pl/my_page.php?uid=16080278
ANDRU
Bywalec
Posty: 195
Rejestracja: 27 wrz 2008, 21:44
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525td
Rocznik: 1995
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Wielkopolskie
Lokalizacja: Kaliszfornia City

Post autor: ANDRU »

Dokładnie jak koledzy pisza.Ja jadac 100 mialem juz wskazania na ekonomizerze nawet 4 litry :razz:
Wazne jest mnostwo rzeczy:
-poziom wcisniecia gazu-moze byc deczko wiecej wcisniety,auto nie przyspieszy a spalanie pokazuje wieksze a jak zdejmniesz tyci noge spalanie spada a auto nadal jedzie z ta sama predkoscia
-rodzaj asfaltu-bylo na fizyce w podstawowce jak bedzie gladki to tez mniej pokaze
-uksztaltowanie terenu-jak z gorki mniej a pod wiecej-wiadomo:)
-no i rowniez kierunek wiatru-w plecy mniej a w ryja wiecej utrzymujac ciagle zalozone 100km/h
-jakosc paliwa-tego chyba nie trzeba tlumaczyc...
-szczelnosc ukladu paliwowego-wiadomo ze silniki BMW sa nie do zajechania ale ich osprzet a zwlaszcza pompy paliwowe to juz inna bajka :mad:

Wiec jesli ktos uwaza ze mu za duzo pali to niech zmieni dostawce oleju opalowego :razz: lub wkoncu tankuje na stacji :razz:
Jesli zmiana stacji nic nie daje to tylko podpiac pod kompa moze faktycznie sie cos przestawilo i trzeba skorygowac.
Nie stety diesel jest bez obslugowy tylko wowczas gdy z nim sie nic nie dzieje :lol: A tak na prawde auta w rocznikach ktore posiadamy i z przebiegami ktore posiadaja to ciagle wymagaja opieki.
no1knowme
Bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 14 mar 2008, 22:24
Lokalizacja: Klb

Post autor: no1knowme »

ojej kolego ale się rozpisałeś, a ja chciałem tylko wiedzieć ile Wam pokazuje przy utrzymywaniu 100kmh na prostej drodze :) U mnie nie da się jechać stale stówą nawet lekko dodając gazu bo auto powolutku zacznie przyspieszać, najlepiej na tempomacie sprawdzić
ANDRU
Bywalec
Posty: 195
Rejestracja: 27 wrz 2008, 21:44
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525td
Rocznik: 1995
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Wielkopolskie
Lokalizacja: Kaliszfornia City

Post autor: ANDRU »

no1knowme pisze:ojej kolego ale się rozpisałeś, a ja chciałem tylko wiedzieć ile Wam pokazuje przy utrzymywaniu 100kmh na prostej drodze :) U mnie nie da się jechać stale stówą nawet lekko dodając gazu bo auto powolutku zacznie przyspieszać, najlepiej na tempomacie sprawdzić
No i wlasnie Ci to wyjasnilem :razz:
Mysle ze juz bardziej dokladnie sie nie da :razz: POZDRO
no1knowme
Bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 14 mar 2008, 22:24
Lokalizacja: Klb

Post autor: no1knowme »

rozumiem i zgadzam się z wszystkim co napisałeś wyżej ale jeżdżąc naszymi tdsami wiemy chyba ile średnio pokazuje ekonomizer przy 100, mi praktycznie zawsze jest to 6 biorąc pod uwage że czasami jest to mniej bądź więcej w zależności od czynników opisanych przez Ciebie wyzej :smile: i chciałem się dowiedzieć tylko cyfry ile u Was pokazuje przy utrzymywaniu prędkości 100 :smile:
OpTo
Bywalec
Posty: 189
Rejestracja: 27 wrz 2008, 14:22
Lokalizacja: Kalisz - WLKP

Post autor: OpTo »

6 ;] wiec jest w normie ;) spalanie srednio ok 10l na 100km wiekszosc w miescie i krotkie odcinki 4km ;)
1/4 mili z BMW to jak Å‚owienie ryb z dziwkÄ…....jest fajnie ale nie po to ja masz ;)
arcabuz
Bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 19 kwie 2008, 22:52
Seria: E34
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525tds
Rocznik: 1993
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Śląskie
Lokalizacja: Mikołów ( Śląsk)

Post autor: arcabuz »

Gdy ekonomizer pokazuje ok 5 l/ 100 km to znaczy ze spalanie maleje. średnio mój pali na mieście 9 l a na trasie jadąc ze śląska do Torunia średnio 110km/h spalił mi 5,8 l/h, ale nie przekraczałem tej prędkości. Tyle pokazał mi OBC IV i tyle spalił w rzeczywistości. Normalnie jadąc 2.5 tds pali na trasie ok 7,5 litra. Jeżeli będziesz jezdził tak że ekonomizer bedzie wskazywał ok 5 l to spali ci naprawdę niewiele ale z doświadczenia wiem że trudno taki stan utrzymac bo to nie jazda tylko duszenie auta.
Awatar użytkownika
rexman
Bywalec Wyjadacz
Posty: 1665
Rejestracja: 29 gru 2007, 19:26
Seria: E81-88
Nadwozie: Compact/Hatchback
Model: Nie mam
Rocznik: 2005
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Poza Polską
Lokalizacja: Irl
Kontakt:

Post autor: rexman »

Czyli- jedna kreska,to 2 litry,tak?
Mamy dwa TDSy.Jeden "zaszczepiony"(długo o tym nie wiedziałem),pokazywał przy prędkości do 120km/h 3kreski,czyli 6l/100km.I to nawet sie pokrywało z rzeczywistym zużyciem paliwa. :smile:
Drugi,kiedy jeszcze nie był "szczepiony" przy prędkości poniżej 100km/h pokazywał trzy kreski,czyli 6l/100km.Jednak powyżej predkości 100km/h zużycie paliwa niesamowicie rosło.
. :evil:
Dzis już nie chcę nawet pamiętać "tego".Na trasie przy 140km/h "potrafił" nawet ponad dychę łyknąć. :sad:
Obecnie jest po regeneracji pompy i "szczepieniu".Parametrami zbliżył się do tego pierwszego. :smile:
A piszę-"zbliżył" dlatego,że opony ma dużo szersze,więc pali ponad jeden litr więcej na setkę... :cool: :wink:
paulo
Świeżak
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 10 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Lublin

Post autor: paulo »

Błednie pokazuje mi komputer spalanie? Różnica między kompem a tankowaniem to 0,9 l/100km. Stało to sie po wymianie pompy wtryskowej,przed wymiana pokazywał idealnie. e39 TDS 97r.Może ktoś wie co może być???
DUCHU 77
Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:58
Lokalizacja: BRZEG

Post autor: DUCHU 77 »

oszukuje dość dużo ja na tempomacie przy 120km/h mam wskazania 6, a przy tankowaniu wyszło 8 litrów, a dokładnie autostradom na spokojnie przejechałem 105km i tankowanie więc powinno być wiarygodne zlitrażowanie.
a o spalaniu w mieście już nawet nie piszę bo szooook!
Ostatnio zmieniony 11 sty 2009, 22:51 przez DUCHU 77, łącznie zmieniany 1 raz.
JEDYNA SŁUSZNA MARKA BMW

ZOBACZ MOJĄ BYŁĄ BUNIE

http://www.bmw-tds.pl/forum/viewtopic.php?t=1162
mariusz_lysol
Świeżak
Świeżak
Posty: 10
Rejestracja: 12 sty 2009, 10:09
Seria: E34
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525tds
Rocznik: 1996
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Zachodniopomorskie
Lokalizacja: mrzeżyno - berlin

Post autor: mariusz_lysol »

zazdroszczę wam takich osiągów, mi moj tds nie bierze mniej niż 10l/100 i co ciekawe od 120km/h do 160km/h a raz czy dwa udalo mi się nawet dobić do 180 km/h wskazania ekonomizera są takie same, czyli 10. zeby nie było jazdę odbywałem na trasie ok 550, 700, i 1200 km po drogach w niemczech i polski, na wszystkich paliwach oprócz opału i jadalnego z biedronki. jak jeżdżę na bio to dodaję dodatki. średnio tygodniowo i w weckendy robię odpowiednio 1200 i 1000 km. nie jestem kierowcą zawodowym i jakby mi autko mniej paliło to bym się cieszył, a z drugiej strony jak bym nie mógł przegonić tych 143 PS to bym nie był zadowolony z tego auta. ważne, że pomimo 220 tys km bez problemu wyciąga swoje fabryczne 208 km/h. ostatnio sam na własne życzenie popadłem w koszta i czeka mnie wymiana sprzęgła i pompy, ponieważ wyciągałem z rowu na wprost lotniska w goleniowie auto jakiegoś dzieciaka - spaliłem sprzęgło, gumy zimówki po jednym sezonie będą do wywalenia i rozszczelniła mi się pompa tzn. od tamtej pory mam wyciek. jak chcecie żeby autko paliło 5 max 7 l/100 km to wydaje mi sie że należaloby najpewniej kupić samochód innej marki z silnikiem 54 kW , ale wtedy o tym co napisałem powyżej bedziecie mogli tylko poczytać. co więcej TDS najlepiej pracują w górnym zakresie obrotów, a pala najmniej jak się dobrze zagrzeja, czyli temperatura silnika delikatnie powyżej normy. pozdrawiam
ANDRU
Bywalec
Posty: 195
Rejestracja: 27 wrz 2008, 21:44
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525td
Rocznik: 1995
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Wielkopolskie
Lokalizacja: Kaliszfornia City

Post autor: ANDRU »

Troche w tym prawdy jest co piszesz.Mianowicie jesli chce sie mic spalanie zedu 5-7l/100 to trzeba od kupic tico od sasiada ale z drugiej strony jezdzac swoim z cieknaca pompa jak z kranika w pierwsze swieto zrobilem 200km i spalil mi wlasnie 7l/100km wiec takie dane sa realne.Oczywiscie jak ktos pisze ze auto mu pali 5l/100km to poprostu jest jebn... No chyba ze podczas pisania mu sie reka omskla po klawiszach bo chcial napisac 5l/50km to moj tez tak spala ale po miescie :razz: Jezdzac 160km/h nie wierz w cuda ze auto Ci spali 7l/100km Ja pomomo cieknacej pompy na spalanie nie nazekam.Kumpel ma tedzia i po miescie spala mu 12l/100km tylko on nie oszczedza auta jak ja swojego.Poprostu jezdzi nim jak na warunki 120 tyciecznego miasta przystalo :wink: Tak ze jesli ktos twierdzi ze jego tedzio pali 5/100 to albo jezdzi tylko z gorek na jalowym albo jest zdrowo p****...

Pozdrawiam wszystkich twierdzacych ze ich tedzio pali tyle samo co tico sasiada :razz:

Mysle ze tym jakze wyszukanym akcetem mozemy zakonczyc te bezsesowna dyskusje o micie spalania TDSów. Ave satan
Awatar użytkownika
rexman
Bywalec Wyjadacz
Posty: 1665
Rejestracja: 29 gru 2007, 19:26
Seria: E81-88
Nadwozie: Compact/Hatchback
Model: Nie mam
Rocznik: 2005
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Poza Polską
Lokalizacja: Irl
Kontakt:

Post autor: rexman »

paulo pisze:Błednie pokazuje mi komputer spalanie? Różnica między kompem a tankowaniem to 0,9 l/100km. Stało to sie po wymianie pompy wtryskowej,przed wymiana pokazywał idealnie. e39 TDS 97r.Może ktoś wie co może być???
Nigdy jakoś tak skrupulatnie nie pilnowałem wskazań komputera(ekonomizera).Jednak po regeneracji pomp zauważyłem,że rzeczywiście więcej pali niż wskazuje na "zegarku".
Być może przy prędkościach do 100-120/h może i by się pokrywało zużycie paliwa ze wskazaniami ekonomizera,ale ja nie umiem tak ospale jeżdzić.
Po prostu nie przejmuję się już tymi wskazaniami.

Ostatnio pojechałem do Polski na święta.Czasem udało mi się pociągnąć do 160-170/h na autostradach,jednak najczęściej prędkość oscylowała 120-140/h.Średnia spalania wychodziła niewiele ponad 8l/100km.(4 lata temu mieściło się w 7l/10km.)
Natomiast na powrocie do IRL,auto było załadowane dość mocno ...przestałem liczyć średnią... :sad: ale coś ok.dychy było...pomimo prędkości w porywach 140km/h.
paulo
Świeżak
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 10 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Lublin

Post autor: paulo »

W E39 komp przed wymianą pompy idealnie wskazywał zużycie i pokrywało mi się z tankowaniem a teraz tak jak pisałem wczesniej 0.9 l zawyża. ps. (mechanik-elektryk) stwierdzil że samo się wyreguluje ale jak narazie zrobiłem 7tys.km po wymianie i jest nadal tak samo. Myśle że to jest kwestia wyregulowania pompy bo mam zmniejszoną dawke i ma być mniej żarłoczny,ale wróce do orginalnego ustawienia bo niewidac efektów.Pozdrawiam wszystkich.
Awatar użytkownika
krzysztoftds
Bywalec
Posty: 99
Rejestracja: 18 sty 2009, 13:16
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1996
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: krzysztoftds »

zgadzam się z przedmówcami w 100% , spalanie zależy od tego jak mocno butuje się pedał gazu a dokładniej nie chodzi mi o poganianie Buni bo kto tego nie lubi :) , ale o to że można jeździć dynamicznie i szybko nie wykorzystując non stop pełni możliwości naszej maleńkiej
tutaj macie dowód E39 2,5 TDS AUTOMACIK
mati
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 14 cze 2009, 9:35
Seria: E34
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525tds
Rocznik: 1993
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: toruń

Post autor: mati »

mam TDS'a od półtorej miesiąca i zdążyłem zrobić nim już ok 5-6 tys km, co zaobserwowałem:
-równa droga 100 km/h ekonomizer-5l/100km
-średnie spalanie w trasie ok 5,5 l i 6,5 l z klimą
-jak na 2,5l i ponad 1500kg masy to symboliczne spalanie i nawet jak jest mocno zapakowany to apatyt na paliwo drastycznie nie wzrasta

Co by offtopu nie było z moich obserwacji wynika że ekonomizer nie przekłamuje. Ale zabójcze znaczenie ma paliwo, tankuję tylko v-power diesel :twisted: ale jak raz zabrakło go na stacji i byłem zmuszony zatankować zwykłego diesel ekstra to nie mogłem zejść poniżej 6l/100km i auto było bardziej mulaste

to się rozpisałem :razz:
N2O
Bywalec Wyjadacz
Posty: 779
Rejestracja: 13 lip 2009, 20:34
Seria: E38
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 725tds
Rocznik: 1996
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: Truskaw

Post autor: N2O »

paulo pisze:W E39 komp przed wymianą pompy idealnie wskazywał zużycie i pokrywało mi się z tankowaniem a teraz tak jak pisałem wczesniej 0.9 l zawyża. ps. (mechanik-elektryk) stwierdzil że samo się wyreguluje ale jak narazie zrobiłem 7tys.km po wymianie i jest nadal tak samo. Myśle że to jest kwestia wyregulowania pompy bo mam zmniejszoną dawke i ma być mniej żarłoczny,ale wróce do orginalnego ustawienia bo niewidac efektów.Pozdrawiam wszystkich.
Ekonomizer pokazuje tylko spalanie teoretyczne, zależne głównie od ustawienia nastawnika na pompie. Jeśli ustawimy nastawnik tak aby miał większego kopa to spalanie będzie zaniżone.
ponczek
Świeżak
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 13 sty 2010, 22:15
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1994
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: janówek pierwszy

Wskazanie ekonomizera, e34

Post autor: ponczek »

jesli mozna sie podpiac mam 524td i ekonomizer pokazuje 13litrow:( spalanie rzeczywiste to okolo7litrow chyba sporo
ODPOWIEDZ