Strona 1 z 1
E34 525 TDS Głośne syczenie przy przyśpieszaniu.
: 04 cze 2013, 17:33
autor: gufi
Cześć, mam problem z moim samochodem. Dzisiaj jeździłem po mieście, czasem trochę szybciej, wkręcałem go na wyższe obroty.

W pewnym momencie ruszam ze skrzyżowania i słyszę głośne syczenie, podobne do turbosprężarki, jednak takiej z jakiegoś Kamaza, a nie bmw 2,5 tds.. Nie ustępowało, wiec po niecałym kilometrze zatrzymałem sie na stacji, otworzyłem maske i przygazowałem, nie słychać tego gwizdu, zgasiłem go na pół godziny. Odpalam i jadę dalej. Niestety ten świst nie ustąpił, występuje tylko w czasie jazdy. Nie mówcie tylko bym domknął okno albo uszczelka szyby do wymiany.

Wyraźnie go słychać przy przyśpieszaniu w graniach 2-2,5tys obrotów. Silnik nie stracił mocy, jest suchy, obroty trzyma tak jak wcześniej, temperatura w pionie, żadne kontrolki się nie zapalają. Jedynie to gwizdanie przybyło. Brzmi to nawet ładnie

ale boję się by nie było z tego jakichś większych problemów, ktoś z Was spotkał się z czymś takim? Co mogło się stać?
Re: E34 525 TDS Głośne syczenie przy przyśpieszaniu.
: 04 cze 2013, 18:20
autor: patryk1981
Dziura w dolocie ,za pewne guma pękła
a w środku dźwięk jak start odrzutowca

Re: E34 525 TDS Głośne syczenie przy przyśpieszaniu.
: 04 cze 2013, 18:55
autor: Dimo
J.w. Świszczy tylko w trakcie jazdy,bo wtedy turbina jest obciążona,a na postoju nie.
Re: E34 525 TDS Głośne syczenie przy przyśpieszaniu.
: 04 cze 2013, 23:11
autor: gufi
Wow

dzięki za wskazówkę gdzie szukać, mam jeszcze pytanie, nawet jeśli to ta nieszczelność w dolocie to można z tym jeździć? Jutro nie będę miał czasu tego zrobić, a potrzebuje koniecznie samochód na jutro, bo będzie padać zapewne.
Re: E34 525 TDS Głośne syczenie przy przyśpieszaniu.
: 05 cze 2013, 7:41
autor: patryk1981
Raczej nie mozna, bedzie sporo wieksze spalanie, komp zrobi sobie dolewke paliwa bo bedzie mu brakowalo luftu.
Re: E34 525 TDS Głośne syczenie przy przyśpieszaniu.
: 05 cze 2013, 11:51
autor: Dimo
Patryk1981-nie strasz kolegi
Ten dzień-dwa możesz przejeździć emerycko,nic takiego się nie stanie,ale co do spalania Patryk ma racje-więcej Ci zechla i moc będzie nie ta.
Re: E34 525 TDS Głośne syczenie przy przyśpieszaniu.
: 05 cze 2013, 13:31
autor: gufi
Znalazłem czas by pogrzebać, przyjrzałem sie gumom przy EGR, na górze była zaolejona, gdzieś przy łączeniu z kolektorem musiało być nieszczelne. Wyjąłem, wyczyściłem, zaizolowałem i skręciłem na nowo, przejechałem się, jednak bez zmian, dalej syczy jak syczało w granicach tych 2tys obrotów.. Zauważyłem też że to syczenie występuje jednak na jałowych obrotach. Wsadziłem głowe w okolice kolektora i słysze ten dźwięk jakby z okolicy filtra oleju, sterownika absu i przekladni kierowniczej, może też pompy wtyskowej, lecz w przy przygazowaniu nie rośnie zbytnio, tylko w czasie jazdy sie ożywia. Zauważyłem też że łączenie głowicy z kolektorem na pierwszym cylindrze jest troche zaolejone, jednak stamtąd to syczenie nie dochodzi wg mnie. Mam nadzieje że uszczelka pod głowicą nie daje takich objawów..
Re: E34 525 TDS Głośne syczenie przy przyśpieszaniu.
: 05 cze 2013, 14:49
autor: jaroblazej
Stawiam na pęknięty przewód nr 3. Myślę, że w e34 jest tak samo bądź podobnie skonstruowany. Jest do niego kiepski dostęp i kilka klamorów trzeba odkręcić żeby go wymienić chyba że dysponujesz kanałem. Co do diagnozy ręka tam dotrzesz
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... 40&lang=pl
Miałem to samo

Objawy niemalże identyczne.
Naprawiłem to korzystając z pomocy sklepu z częściami do ciężarówek. Kupiłem dwa przewody specjalne, wzmacniane akurat niebieskie były, jeden prosty drugi z zakrętem, opaski i tuleję. Jest wytoczona i jakby naciągany przewód zazębia się.
Podocinałem, ustawiłem kąty przewodu, nasadziłem, poskręcałem i już spokój z rok czasu. Nawet na chipsie od Bagora

A no i oczywiście zaoszczędzone jakieś 200 zł ponieważ cena serwisowego nowego przewodu to coś ok 300 zł była
Co do oleju w kolektorze dolotowym to może być to odma chociaż nie jestem pewien.
Na pewno zacząłbym od skontrolowania stanu filtra. On sam z siebie dużo powie w zależności od jego stanu.
Pozdrawiam
Re: E34 525 TDS Głośne syczenie przy przyśpieszaniu.
: 05 cze 2013, 15:51
autor: patryk1981
dokładnie tak,popieram wypowiedz kolegi jaroblazej.
Izolacja tu nic nie da ,zasłabła jest ja kupiłem taśmę gumową samo wulkanizującą się ,i okleiłem dziurę z naddatkiem po 3 cm z każdej strony ,potem suszarka w celu przyspieszenia wulkanizacji i działa do dziś .
Tak że węża masz do wymiany bo on na pewno dalej jest nieszczelny a tam panuje spore ciśnienie i żadna izolacja nic nie da bo ją wydmucha .
Olej w dolocie będzie zawsze taki urok TDSa ,wszystko zależy od tego ile go tam jest

Re: E34 525 TDS Głośne syczenie przy przyśpieszaniu.
: 05 cze 2013, 19:05
autor: gyver7
Zwal kolanko gumowe przed EGR, odpal silnik i zatkaj ręką dolot powietrza, jak do tego miejsca będzie gdzieś nieszczelnoiśc to usłyszysz. Potem popros kogoś niech wciśnie pedał gazu na 2000 obr silnika i tak trzyma a ty zatkaj znowu ręką, u mnie przy tych obrotach silnika, turbo tak dmucha że nie idzie zatkac szczelnie ręką, u ciebie jak będzie coś nieszczelne to pewnie zatkasz i będzie słychać świst jak ucieka powietrze jak będzie nieszczelny układ pomiędzy turbo a zaworem EGR, przynajmniej sprawdzisz do tego miejsca a dalej za EGR to chyba lepiej by zwalić kolektor dolotowy, może gdzieś pęknięty jest?
Re: E34 525 TDS Głośne syczenie przy przyśpieszaniu.
: 05 cze 2013, 20:09
autor: Dimo
J.w. Ewentualnie może być upalona końcówka rurki EGR przy mocowaniu do kol.wydechowego.
Hmm..ale to by cykało,a nie świszczało..
Re: E34 525 TDS Głośne syczenie przy przyśpieszaniu.
: 07 cze 2013, 19:05
autor: gufi
Problem rozwiązany

Wina leżała w gumowym kolanku, miedzy metalową rurą od egr-u a intercolerem, było dosłownie przecięte, koło pasowe musiało go dotykać i obcierać, aż w końcu zrobiła się szparka konkretna.
Na szrocie nie dopasowałem takiego, pojeździłem troche po sklepach motoryzacyjnych i w końcu znalazłem jeden w którym były używane i nowe, nie udało się dopasować używki, wziąłem nowy, taki niebieski, silikonowy, kosztowało mnie to 60zł, ale jeszcze mam połowę rurki na przyszłość hehe.
Tak na marginesie, dzięki za konkretne odpowiedzi i wskazówki, miło się zaskoczyłem że tyle osób chce mi pomóc, po raz kolejny na tym forum, a nie odsyła do szukajki, temat zamkniety i do kosza.

Re: E34 525 TDS Głośne syczenie przy przyśpieszaniu.
: 07 cze 2013, 19:10
autor: jaroblazej
Nie do kosza!!
Kładę 10, że nasze wskazówki się komuś przydadzą

Wtedy odeślemy go do szukajki
Pozdrawiam
Re: E34 525 TDS Głośne syczenie przy przyśpieszaniu.
: 08 cze 2013, 19:27
autor: pietrek525
Szparka konkretna

,co kolega miał na myśli pisząc szparka

?
Re: E34 525 TDS Głośne syczenie przy przyśpieszaniu.
: 09 cze 2013, 0:03
autor: gufi
pietrek525 pisze:Szparka konkretna

,co kolega miał na myśli pisząc szparka

?
Noo dziurką bym tego nie nazwał, dość długa, wąska i ciasna, że ledwo śrubokręt płaski wchodził, taka szparka właśnie.

Re: E34 525 TDS Głośne syczenie przy przyśpieszaniu.
: 16 cze 2013, 21:11
autor: Kwass
Dziewica, takiej ze swieca szukać
Re: E34 525 TDS Głośne syczenie przy przyśpieszaniu.
: 18 cze 2013, 12:30
autor: Dimo
Kwass pisze:Dziewica, takiej ze swieca szukać
Byle nie żarową..
