E36 318TDS - jaki zestaw naprawczy pompy wtryskowej?

Tematy dotyczące układu paliwowego, pomp wtryskowych, ich nastawników i wtrysków.

Moderator: Moderatorzy

eftef
Bywalec
Posty: 17
Rejestracja: 22 paź 2012, 22:11
Seria: E36
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 318tds
Rocznik: 1995
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Podkarpackie

E36 318TDS - jaki zestaw naprawczy pompy wtryskowej?

Post autor: eftef »

Witam otoz auto od dluzszego czasu ma problemy z paleniem gdy postoi przez noc w wezyku za filtrem paliwa rano gdy przekrece kluczykiem widac powietrze ogolnie auto przestalo juz wogole palic tylko wyrzuca czarny dym co zapewne jest spowodowane tym ze zamiast ropy zasysa powietrze .Kupilem taka pompke do przepompowywania paliwa i rano po prostu odczepiam wezyk za filtrem i z banki z ropa wpompowuje ropke zrobie tak z dwa razy i szybko podpinam wezyk i auto prawie od razu pali (chwile jeszcze wyrzuca powietrze ale pali praktycznie na strzal.Przy popmpowaniu paliwo zauwazylem ze na srubie od pompy wychodzi powietrze wiec prawdopodobnie tamtedy tez zasysa powietrze przez noc .Chcialem zalozyc tam jakas uszczelke zeby to jakos tam sie lepiej trzymalo .Pojechalem do znajomego mechanika.Odkrecilismy ta srube i on powiedzial ze niemoze tam byc paliwa i ze uszczelki poszly i trzeba wymienic zeby to wogole jakos dzialalo.To jest wersja optymistyczna a pesymistyczna ze obudowa mogla gdzies peknac.Zaproponowal bym kupil zestaw naprawczy a on mi wymieni wszystkie uszczelki razem z ustawieniem dawki paliwa za 150 ZL !!! zdziwilem sie bo wiem ze to sa drogie rzeczy ale w sumie to sprobuje i tutaj pytanie jakie zestawy naprawcze polecacie ? Gdzie ewentualnie moge szybko dostac z internetu taki zestaw lub zakupic ? Jestem z okolic Rzeszowa.Mechanik powiedzial ze mam pompe bosha bardzo popularno taka samo jak maja wolswageny 1.9 tdi i tutaj moja wielka prosba o jakies namiary.Pozdrawiam i dzieki z gory
Awatar użytkownika
mack
Bywalec
Posty: 106
Rejestracja: 20 paź 2012, 21:19
Seria: E34
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525tds
Rocznik: 1995
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki zestaw naprawczy pompy wtryskowej do e 36 318 tds P

Post autor: mack »

Proponuje udać się do punktu bosha ja za komplet uszczelek do e34 525 tds zapłaciłem 30zl ;) wiec nie warto kombinować (uszczelki ze sklepu z kibelkami długo nie pochodzą) . A tu masz namiar zadzwoń zapytaj ;) http://www.hoffman.auto.pl/ firma z Rzeszowa.
eftef
Bywalec
Posty: 17
Rejestracja: 22 paź 2012, 22:11
Seria: E36
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 318tds
Rocznik: 1995
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Podkarpackie

Re: Jaki zestaw naprawczy pompy wtryskowej do e 36 318 tds P

Post autor: eftef »

Dzieki wielkie dzisiaj bylem dostalem komplet za 40 zl plus simering za 10 zl wiec git jak wszystko sie uda no to 200 zl pokryje calkowity koszt naprawy oby bo juz mam tego dosc .Pozdrawiam
Nkeiei9222
Świeżak
Świeżak
Posty: 1
Rejestracja: 17 kwie 2018, 8:57
Seria: E36
Nadwozie: SUV
Model: 330d
Rocznik: 1998
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Małopolskie
Kontakt:

Re: E36 318TDS - jaki zestaw naprawczy pompy wtryskowej?

Post autor: Nkeiei9222 »

A co polecacie teraz?
Awatar użytkownika
Dimo
Bywalec Gadulec
Posty: 450
Rejestracja: 11 lis 2010, 22:35
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1996
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Łódzkie
Lokalizacja: EZD

Re: E36 318TDS - jaki zestaw naprawczy pompy wtryskowej?

Post autor: Dimo »

Do e36 SUV niestety nic.
Obrazek
Jest również 318tds Compact,96r.oraz New Beetle 2.3 V5.
ODPOWIEDZ