[E36] Błotniki i jakośÄ‡ zamienników - opinie

Tematy związane z mechaniką, zawieszeniem, karoserią i innymi sprawami w pojazdach BMW (nie związane z silnikiem i nie pasujące do reszty działów).

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Danbar
Bywalec
Posty: 18
Rejestracja: 21 lis 2012, 20:57
Seria: E36
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 318tds
Rocznik: 1999
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Zachodniopomorskie

[E36] Błotniki i jakość zamienników - opinie

Post autor: Danbar »

Witam serdecznie.

Nie znalazłem takiego tematu więc zakładam.

Interesują mnie Wasze opinie o dostępnych na rynku zamiennikach przednich błotników w E36.
Jakich firm są godne polecenia, jakich unikać, jakie jest wykonanie takich zamienników.

Nie chce kupować używanych oryginalnych bo na ogół mają już ogniska rdzy, albo są po jakiś naprawach, a jak jest coś godnego uwagi to kosztuje krocie, a o trafieniu w kolor mogę zapomnieć :P

Z góry dziękuje za pomoc ;)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Danbar
Bywalec
Posty: 18
Rejestracja: 21 lis 2012, 20:57
Seria: E36
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 318tds
Rocznik: 1999
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Zachodniopomorskie

Re: [E36] Błotniki i jakość zamienników - opinie

Post autor: Danbar »

hm czy ja wiem czy tak mało zamienników jest, przykładowo Polcarowski mogę mieć za 100 zł nie wiem czy to tak dużo, jak za używany niby w dobrym stanie chcą 150 gdzie od spodu już zgnite jest.
mlody
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 04 gru 2013, 18:38
Seria: E34
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525tds
Rocznik: 1992
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Zachodniopomorskie

Re: [E36] Błotniki i jakość zamienników - opinie

Post autor: mlody »

tak 100zł dobra kasa ale ile jest przy tym rzezby i wiadro szpachli w zamiennikach zawsze cos nie pasuje wiec kolego szukaj ori uzywki.pozdro
mlody
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 04 gru 2013, 18:38
Seria: E34
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525tds
Rocznik: 1992
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Zachodniopomorskie

Re: [E36] Błotniki i jakość zamienników - opinie

Post autor: mlody »

wiec niema sie co zastanawiac tylko szukac uzywki w dobrym stanie a to ze sa małe ogniska rdzy zaden problem podkład epoksydowy załatwi sprawe
Awatar użytkownika
Danbar
Bywalec
Posty: 18
Rejestracja: 21 lis 2012, 20:57
Seria: E36
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 318tds
Rocznik: 1999
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Zachodniopomorskie

Re: [E36] Błotniki i jakość zamienników - opinie

Post autor: Danbar »

mario1 pisze:to że zamiennik zawsze jest nie pasowny idealnie to norma
a to że taki zamiennik zgnije 10 razy szybciej od oryginału to chyba kolejny minus zamienników.
To czy zgnije czy nie to już kwestia dobrego zabezpieczenia przed korozją. Używanych błotników nie ma bez rdzy, mówię o dolnej części która na ogół jest już zjedzona. Niech się może jednak wypowie ktoś kto kupował zamienniki i może trafił na jakiś godny uwagi :P
mlody
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 04 gru 2013, 18:38
Seria: E34
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525tds
Rocznik: 1992
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Zachodniopomorskie

Re: [E36] Błotniki i jakość zamienników - opinie

Post autor: mlody »

po co wogole zakładałes ten temat jak jestes modrzejszy od kogos kto zajmuje sie takimi zeczami zawodowo
Awatar użytkownika
Danbar
Bywalec
Posty: 18
Rejestracja: 21 lis 2012, 20:57
Seria: E36
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 318tds
Rocznik: 1999
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Zachodniopomorskie

Re: [E36] Błotniki i jakość zamienników - opinie

Post autor: Danbar »

i tu grubo się mylisz ,chyba nigdy zamiennika na oczy nie widziałeś ,zamiennik jest robiony z tak cienkiej i g**** blachy że gnie się w rękach ,nie raz montowałem zamienniki blacharskie w różnych autach bo robię w tym na co dzień i można go sobie zabezpieczać na różne sposoby a i tak szybciej zgnije niż oryginał ,wczoraj znalazłem do mojej e34 błotniczek w oryginalnym kolorze i zero rdzy od gościa co auta i części sprowadza do kraju więc jednak się da :D .
Spokojnie kolego, nie unoś się honorem, widziałem zamienniki lepsze jakościowo i gorsze, nie wszystkie są wytłoczone z cienkiej blachy jak papier. Nie wnikam co robisz na co dzień, po to jest ten temat, żeby ktoś napisał jakieś konkrety o konkretnych zamiennikach a nie mówił z góry, że wszystko jest be.
Awatar użytkownika
krystiano83
Bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 23 lis 2009, 16:04
Seria: E46
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 330d
Rocznik: 2000
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Dolnośląskie
Lokalizacja: Legnica

Re: [E36] Błotniki i jakość zamienników - opinie

Post autor: krystiano83 »

Temat wcale nie jest głupi bo są zamienniki gorsze i lepsze a kolega chciałby się dowiedzieć jakie ewentualnie zamienniki zastosować. Ja np. jestem przykładem osoby, która od 8 lat jezdzi z dwoma zamiennikami błotników i reperaturką tylnego lewego błotnika i mogę zaświadczyć, że dobrze zabezpieczone zamienniki dobrej jakości (grubość blachy 1mm) wcale tak nie gniją. Nie pamiętam już niestety jaka to firma była ale do tej pory ani śladu korozji. Owszem, jeżeli znajdziesz nie zgnity oryginał (co graniczy z cudem) to napewno będzie lepszy ale pytanie brzmiało jakie zamienniki polecacie a jakich unikać więc może trzymajmy się tego. Bez napinki pozdro ;)
Awatar użytkownika
Danbar
Bywalec
Posty: 18
Rejestracja: 21 lis 2012, 20:57
Seria: E36
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 318tds
Rocznik: 1999
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Zachodniopomorskie

Re: [E36] Błotniki i jakość zamienników - opinie

Post autor: Danbar »

krystiano83 pisze:Temat wcale nie jest głupi bo są zamienniki gorsze i lepsze a kolega chciałby się dowiedzieć jakie ewentualnie zamienniki zastosować. Ja np. jestem przykładem osoby, która od 8 lat jezdzi z dwoma zamiennikami błotników i reperaturką tylnego lewego błotnika i mogę zaświadczyć, że dobrze zabezpieczone zamienniki dobrej jakości (grubość blachy 1mm) wcale tak nie gniją. Nie pamiętam już niestety jaka to firma była ale do tej pory ani śladu korozji. Owszem, jeżeli znajdziesz nie zgnity oryginał (co graniczy z cudem) to napewno będzie lepszy ale pytanie brzmiało jakie zamienniki polecacie a jakich unikać więc może trzymajmy się tego. Bez napinki pozdro ;)

Dzięki za słowo uznania ;)

Właśnie chodzi mi o zamienniki z grubszej blachy, mój brat jest lakiernikiem i mi mówił że takie do bmw widział, ale niestety też nie pamięta nazwy firmy, stąd ten temat. w Poprzednim aucie ( suzuki swift ) miałem zamiennik błotnika i jeździłem z nim 3 lata do sprzedaży auta bez żadnych choćby najmniejszych wyprysków czy pajączków. Szukam ciągle oryginałów w dobrym stanie ale niestety takich nie ma w okolicy.
Awatar użytkownika
clubGRANT
Bywalec Gadulec
Posty: 429
Rejestracja: 25 sty 2009, 11:16
Seria: E36
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 325tds
Rocznik: 1998
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Śląskie
Lokalizacja: TYCHY

Re: [E36] Błotniki i jakość zamienników - opinie

Post autor: clubGRANT »

Absolutnie nie polecam zamienników zwłaszcza błotnika przedniego, kupiłem taki i po pomalowaniu i zamontowaniu drzwi nie mogłem otworzyć, musiałem otwory pod maską fasolować i naciągać go ku przodowi aby drzwi dało się otworzyć, po półtora roku i tak go korozja dorwała.
Dałem 200pln za używany oryginał w super stanie i śmiga do dziś.
Awatar użytkownika
GuLuN
Bywalec Gadulec
Posty: 550
Rejestracja: 15 mar 2010, 20:18
Seria: E39
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 530d
Rocznik: 1999
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Toruń

Re: [E36] Błotniki i jakość zamienników - opinie

Post autor: GuLuN »

Przerabiałem Temat z moim e39 zamienników masa ale większość tylko po przyłożeniu do auta odstawały albo brakowało i szpary pozostawiały duużo do życzenia w końcu skoczyłem na pierwszy lepszy szrot błotnik ori idealny bez rdzy za 150pln prosta wymiana żadnego pasowania doginania i motania odrazu idealnie.
Na moje lepiej dopłacić za oryginał z małą korozją i dobrze samemu zabezpieczyć niż zamiennik i bawić się w artystę rzeźbiarza.
Obrazek
Brutal!!!Metal!!!Warrior!!!
ODPOWIEDZ