BMW E-60 530 d traci moc po chwili

Tematy ogólne dotyczące silnika i przeniesienia napędu (sprzęgło, skrzynia, wał, most).

Moderator: Moderatorzy

sylbyl
Świeżak
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 05 sie 2014, 12:21
Seria: E60-61
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 530d
Rocznik: 2004
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Wielkopolskie

BMW E-60 530 d traci moc po chwili

Post autor: sylbyl »

Witam , prosze o pomoc w zweryfikowaniu od jakiegos czasu przy wysokich obciazeniach traci moc ( po tym jak wpadnie w ten stan gasnie po dojechaniu np na skrzyzowaniu), zn przy ostrym ruszeniu z miejsca idzie jak wsciekla ale po chwili np 300m traci moc tak jak by jej odebralo 80km . Po zgaszeniu auta problem znika do chwili kiedy trzeba przyspieszyc ostro i zwolnic. Pozatym jedzie normalnie silnik rowno pracuje . Jedynie po przejechaniu np 400km ciezko pali ale dzieje sie to sporadycznie . W ostatnim czasie problem poglebil sie zn szybciej wpada w tryb awaryjny . (tak to nazwalem). Dodam ze wymienilem Turbine , przepustnica (pokazywal blednie dzialajaca przepustnice),kolektor wyd. Egr i caly dolot jest idealnie wyczyszczony klapki jak nowe .
Ale ten problem spedza mi sen z powiek. Dodam ze jeden z wtryskow delikatnie kuleje w porownaniu z innymi po delikatnym dodaniu gazu wszystkie wskazuja rowne wartosci .
Moze przeplywka ??
Prosze o pomoc

Wojtek_blekitny: nie ten dział...
Awatar użytkownika
GuLuN
Bywalec Gadulec
Posty: 550
Rejestracja: 15 mar 2010, 20:18
Seria: E39
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 530d
Rocznik: 1999
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Toruń

Re: BMW E-60 530 d traci moc po chwili

Post autor: GuLuN »

A jak zachowuje się ciśnienie paliwa w live data na listwie i progówce bo na moje to brakuje jej paliwa.
Przepływkę łatwo sprawdzić odepnij ją i się przejedź jak ustąpi to ona jak nie to szukasz dalej ale wątpię że to przepływomierz.
Obrazek
Brutal!!!Metal!!!Warrior!!!
sylbyl
Świeżak
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 05 sie 2014, 12:21
Seria: E60-61
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 530d
Rocznik: 2004
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Wielkopolskie

Re: BMW E-60 530 d traci moc po chwili

Post autor: sylbyl »

tam jeszcze nie zagladalem , ale dziwne jest to ze po zgaszeniu i odpaleniu problem znika , do kolejnego przyspieszenia :cry: , Wydaje mi sie ze ze gdyby jej brakowalo paliwa problem zniknol by po chwili spokojnej jazdy ?
kris146
Bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 02 mar 2013, 21:36
Seria: E39
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 530d
Rocznik: 2000
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Śląskie

Re: BMW E-60 530 d traci moc po chwili

Post autor: kris146 »

mi to wygląda na sterowanie turbiną. ale live data podstawa:)
ODPOWIEDZ