e39 2.0d 136km problem z odpalaniem na zimno

Tematy dotyczące układu paliwowego, mechanizmu CR i wtrysków.

Moderator: Moderatorzy

conradus
Świeżak
Świeżak
Posty: 1
Rejestracja: 07 lis 2014, 8:48
Seria: E39
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 520d
Rocznik: 2000
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Małopolskie

e39 2.0d 136km problem z odpalaniem na zimno

Post autor: conradus »

Witam wszystkich. Mam sporadyczny problem z odpalaniem na zimnym silniku. Raz na jakiś czas auto nie odpala, rozrusznik kreci, nie słychać żadnych niecodziennych dźwięków ale nie lapie. Kilkakrotne gaszenie i odpalanie w końcu pomaga, najlepiej działa z docisnietym do konca pedlem gazu. Po odpaleniu puszcza siwego bąka. W pozostalych przypadkach nie kopci i pali praktycznie od razu, czasami trzeba z 2sek potrzymać ale lapie, nie raz swieci sie przez chwile kontrolka oleju i gasnie, nie ma tu reguły. Co do siwego dymu to pojawia sie tylko wtedy gdy auto ma problem z odpaleniem, gdy juz odpali nie kopci, nawet jak podczas jazdy daje but w podłogę - żadnego kopcenia. Gdy auto jest rozgrzane zawsze pali błyskawicznie. Dodam ze rozrusznik byl kompletnie regenerowany przez poprzedniego właściciela 3 lata temu, ja robiłem reg alternatora, akumulator ma 2 tyg, olej i filtry zmieniane w lipcu. Robiłem tez niedawno regeneracje turbiny, czyszczony byl przeplywomierz, egr, zawór sterujący egr, zmieniona usczelka kolektora wydechowego, bo byla peknieta, wymieniony zawór sterujący turbina, filtr odmy. Samochód mial problem z turbo dziura i slabym przyspieszeniem od dolu, ale po tych czynnościach przyspieszenie i dynamika poprawily sie i juz są zadowalajace. Natomiast problem z odpaleniem pozostał i za kazdym razem zastanawiam sie czy dzis rano odpalę czy znowu zastrajkuje. Bylem na 3 diagnostykach i na pompie wtryskowej nie ma żadnych błędów. Proszę o porade
Mario1-1
zbanowany
zbanowany
Posty: 71
Rejestracja: 07 lip 2014, 19:24
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 530d
Rocznik: 2000
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: pomorskie

Re: e39 2.0d 136km problem z odpalaniem na zimno

Post autor: Mario1-1 »

a świece żarowe sprawdzałeś ,może nie zawsze grzeją ,problem ze sterownikiem może być
sprawdziłeś dużo rzeczy ale tej najważniejszej jeśli chodzi o palenie zimnego silnika nie
pompa sama w sobie błędów nie pokaże .
Awatar użytkownika
tdbezs
Bywalec Gadulec
Posty: 480
Rejestracja: 05 gru 2009, 14:12
Seria: E53-70
Nadwozie: SUV
Model: X5 3.0d/sd
Rocznik: 2004
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Lubelskie
Lokalizacja: Chełm

Re: e39 2.0d 136km problem z odpalaniem na zimno

Post autor: tdbezs »

ogólnie te pompy nie uchodzą za zbyt udane, ja ich nie lubię bo potrafi zgasnąć silnik i już za nic na świecie nie zapali, no chyba,ze plak... Z reguły awarii ulega tłoczek lub elektryka pompy, masz tu link, jeden facet nawet sensownie pisze i nawet kontakt dał do siebie, miłej lektury http://e46forum.pl/viewtopic.php?f=17&t=12686
Co do świec, to wydaje mi się, że przy obecnych temperaturach, czyli raczej powyżej zera, silnik na bezpośrednim wtrysku powinien spokojnie palić bez wsparcia termicznego... pozdro
Mario1-1
zbanowany
zbanowany
Posty: 71
Rejestracja: 07 lip 2014, 19:24
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 530d
Rocznik: 2000
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: pomorskie

Re: e39 2.0d 136km problem z odpalaniem na zimno

Post autor: Mario1-1 »

Jeśli puszcza siwego bąka po niemożności odpalenia to albo sterowanie świecami
albo nie dostaje paliwa czasem i takie będą objawy ,sprawdź czy w momencie w którym nie chce odpalić daje wo gule paliwo na wtryski.
ODPOWIEDZ