Strona 1 z 1

e39 TDS Duże spalanie

: 08 lis 2014, 13:20
autor: Vindix
Witam, zacznę od tego, że auto pojechało na naprawę pompy i nastawnika. Przed naprawą auto paliło około 9-10l, i miało już małe problemy z odpalanie, falowały obroty i ciekła pompa. Po naprawie auto na zimnym odpala od strzału a na ciepłym muszę pokręcić około 2s i delikatnie falują obroty, ale najgorsze jest to, że auto pali około 20l. Auto wróciło na reklamacje, ale mechanik nie wie ocb ze spalaniem, mówił że na kompie zero błędów, z odpalaniem na ciepłym chce sprawdzić rozrusznik, bo mówił że może mieć jakiś wpływ.

Macie jakieś pomysły? Co sprawdzić itp?

Jeśli jest podobny temat to przepraszam, szukajka mi nie znalazła

Pozdrawiam

Re: e39 TDS Duże spalanie

: 08 lis 2014, 14:20
autor: N2O
Dawkę trzeba ustawić.

Re: e39 TDS Duże spalanie

: 08 lis 2014, 14:43
autor: patryk1981
i kąt wtrysku

Re: e39 TDS Duże spalanie

: 08 lis 2014, 15:08
autor: Vindix
Możecie mi napisać jaka powinna być dawka i kąt? Może naprowadzę mechanika

Re: e39 TDS Duże spalanie

: 10 lis 2014, 17:32
autor: patryk1981
Kąt 2.51 dawka między 4.5 a 5 ale to też zależy od silnika a konkretnie od nastawnika bo ja sobie ustawilem 3 i nie dało rady działać

Re: e39 TDS Duże spalanie

: 10 lis 2014, 21:25
autor: Vindix
Dziękuję bardzo za informację

Pozdrawiam

Re: e39 TDS Duże spalanie

: 15 lis 2014, 19:27
autor: yoogix
Witam mam problem z dużym spalaniem mojego e 36 touring nie chciałem zakładać nowego tematu. A wiec moim autem jeżdżę codziennie do pracy okolo 25km w jedną stronę 70% trasa 30% miasto prędkość nie duża bo 80-100 km/h a spalanie wynioslo mi ostatnio 9/10l zawsze tankuje pod korek. Strasznie mnie to zdziwiło bo przeważnie było to 7-7.7l. Aut odpala na szczala na zimnym i cieplym obroty nie falują. Ostatnio poczułem dziwny zapach po końcu jazdy tak jakby ropy ale nie jestem pewny i znawcą w tym temacie i dlatego proszę was o pomoc.

Re: e39 TDS Duże spalanie

: 15 lis 2014, 22:38
autor: Mamamuszi
Na włączonym,poszukaj wycieku

Re: e39 TDS Duże spalanie

: 16 lis 2014, 0:29
autor: yoogix
Pytam bo jestem trochę słaby w tych tematach. Czyli muszę odkręcić wszystkie plastikowe osłony przy wtryskach o tam szukać? Dodam jeszcze że ostatnio jak byłem na kompie ( wymieniałem potęciometr gazu) nie wykazało żadnych błędów i koleś sprawdzał kąt wtrysku, dawkę paliwa i było ok. Czy coś mogę więcej sprawdzić ?

Re: e39 TDS Duże spalanie

: 16 lis 2014, 8:15
autor: Mamamuszi
Odkręć osłonę wtrysków od góry silnika,ujżysz tam przewody przelewowe, które z czasem przeciekają.Obejżyj pompę wtryskową i filtr paliwa,musi być sucho na nich i pod nimi.

Re: e39 TDS Duże spalanie

: 16 lis 2014, 15:04
autor: yoogix
jutro będę patrzał bo dziś to pada a mam auto pod chmurką. A wiecie może ile kosztuje w warsztacie uszczelnienie takiej pompy? Jestem z Wielkopolski nie daleko od Kalisza może ktoś zna jakiś polecany warsztat?



Dziś sprawdzałem czy nie mam wycieków w okolicy wtrysków odkręciłem plastikowe osłony i wtryski czyste później z drugiej strony i filtr powietrza przy silniku (tak mi sie wydaje że to jest właśnie on) też jest czysty tylko jak już wszystko skręciłem i chciałem odpalić żeby popatrzeć na wtryski na zapalonym silniku juz autko nie zakręciło i teraz walczę z aku bo podłączyłem pod prostownik lub poszedł rozrusznik bo nie zakręcił było tylko jedno cyk i koniec....

Akumulator naładowany na maksa i autko odpaliło bez problemu :D Mam jeszcze pytanie ile powinien wskazywać na uruchomionym silniku z włączonym radiem nadmuchami i lampami ładowanie akumulatora bo mi pokazuje 13,80 a słyszałem ze minimalnie powinien wskazywać 14,50.

Re: e39 TDS Duże spalanie

: 19 lis 2014, 16:28
autor: Mamamuszi
Powtórz pomiar przy średnio naładowanym aku

Re: e39 TDS Duże spalanie

: 22 lis 2014, 0:21
autor: Vindix
Witam, mam następne pytanie, czy problem z odpalaniem na ciepłym (około 2s kręcenia) może też być spowodowane rozciągniętym już rozrządem? Czy nie ma na to wpływu rozrząd?

Pozdrawiam

Re: e39 TDS Duże spalanie

: 23 lis 2014, 1:19
autor: tdbezs
Rozrząd nie ma na to za bardzo wpływu. Jak chcesz wiedzieć na 100% to na rozgrzanym motorze(i pompie) weź butelkę zimnej wody i polej rozdzielacz pompy wtryskowej, po czym zobacz czy silnik odpali lepiej, jeżeli lepiej to Twój problem to pompa nie łańcuszki, pozdrawiam

Re: e39 TDS Duże spalanie

: 23 lis 2014, 14:33
autor: Vindix
Ok, dzięki.