problem z odpaleniem 325tds

Tematy ogólne dotyczące silnika i przeniesienia napędu (sprzęgło, skrzynia, wał, most).

Moderator: Moderatorzy

Kędzior
Świeżak
Świeżak
Posty: 1
Rejestracja: 05 lip 2012, 16:15
Seria: E36
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 325tds
Rocznik: 1993
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Grupa

problem z odpaleniem 325tds

Post autor: KÄ™dzior »

Witam
przewertowałem chyba wszystkie fora na temat nie odpalania tdsa niestety nie było tam takiego przypadku jak u mnie

auto jest po kapitalnym remoncie silnika i tak przez kilka miesięcy było wszystko w jak najlepszym porządku

z racji że silnik był w dobrej kondycji i miał dobre podzespoły ( sprawne ) zachciało mi się chipa i było ok auto nabrało wigoru ale od tego czasu zaczęły się problemy z odpalaniem tzn czasem jest tak że gdy przekręcam kluczyk silnik odpala wchodzi na obroty i gaśnie przy czym puszcza sporo dymu w tym czasie obrotomierz nie reaguje i żeby go odpalić musiałem odłączyć aku i wyjąć i rozebrać kompa nic innego nie działało czasem było tak że tydzień bez problemu ale teraz to codziennie tak się dzieje do pracy mam 10km i nie uśmiecha mi się biegać do pracy tak jak dziś musiałem bo auto znowu zawiodło ;(

proszę pomóżcie bo ja rozkładam ręce już nawet kompa dałem do elektronika do sprawdzenia czy sa scieżki całe i nic nie wynikło złego nie wiem co robić ...
@ctiv
Bywalec
Posty: 258
Rejestracja: 22 lut 2011, 16:47
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1994
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Dolnośląskie
Lokalizacja: Głogów

Re: problem z odpaleniem 325tds

Post autor: @ctiv »

no to logicznie myslac usun czipsa, wstaw oryginal i zobacz czy przypadlosc bedzie dalej miala miejsce
Czym się różni kierowca BMW od kierowcy Volkswagena? Dla kierowcy BMW Hektor to mityczny królewicz Trojański zaś dla właściciela VW, hektor to pole za domem.
DIS i INPA jak by ktos chcial przeswietlic auto z okragla wtyka
Awatar użytkownika
korten
Świeżak
Świeżak
Posty: 8
Rejestracja: 05 lut 2012, 12:36
Seria: E34
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525tds
Rocznik: 1995
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Śląskie

Re: problem z odpaleniem 325tds

Post autor: korten »

Dokładnie jak mówi @ctiv może być przyczyną chip. Nie jest to silnik nowy a jak go produkowali ludzie nie wiedzieli o chipach na stronach internetowych :P Podjedź sobie na kompa niech sprawdzą błędy, ewentualnie może być przyczyna nastawinik pompy. Ja u siebie miałem cieżko z odpalaniem na zimnym i ciepłym wada była nastawnika pompy.
Awatar użytkownika
Dimo
Bywalec Gadulec
Posty: 450
Rejestracja: 11 lis 2010, 22:35
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1996
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Łódzkie
Lokalizacja: EZD

Re: problem z odpaleniem 325tds

Post autor: Dimo »

Jeszcze też jest istotne z jakiego źródla pochodzi ów chip..
Obrazek
Jest również 318tds Compact,96r.oraz New Beetle 2.3 V5.
ODPOWIEDZ