Problem ze światłami [e36]

Forum o ogólnych problemach z elektroniką i elektryką w BMW.

Moderator: Moderatorzy

Buczek
Bywalec
Posty: 15
Rejestracja: 17 wrz 2014, 19:28
Seria: E36
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 318tds
Rocznik: 1994
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Świętokrzyskie

Problem ze światłami [e36]

Post autor: Buczek »

hej,
samochód e36 sedan 318tds 94r.
mam następujący problem:
po włączeniu świateł postojowych świeci tylko prawa strona, po lewej pusto
po włączeniu świateł mijania po prawej mijania/postój/tył świeci normalnie + żarzy się drogowe a po lewej postój tył przód nie świeci ale żarzą się żarówki mijania i długich
po włączeniu świateł długich po prawej świeci normalnie lewa lampa całkiem gaśnie i nie ma nic, tył lewy nadal nie świeci
na samych postojach jak włączę opcje przy manetce od kierunkowskazów żeby świeciła się tylko prawa strona postojów to wtedy lewy przód i tył postój świeci, a w lewo jak włączę to nadal tylko prawa strona świeci
kierunkowskazy, awaryjne, stopy, wsteczny świeci normalnie

przepraszam, że tak namieszałem ale nie wiem jak inaczej to wytłumaczyć, sprawdziłem bezpieczniki od świateł wszystkich jest ok, myślałem, że może włącznik świateł długich/kierunków miałem na podmianę ale nadal to samo i nie wiem za co się dalej brać, ma ktoś może jakiś pomysł? za wszelkie podpowiedzi będę wdzięczny, bo z elektryki jestem słaby, wolę mechanikę robić ;)
Mamamuszi
Bywalec Gadulec
Posty: 361
Rejestracja: 17 sty 2010, 17:30
Seria: E36
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 325tds
Rocznik: 1994
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Wielkopolskie

Re: Problem ze światłami [e36]

Post autor: Mamamuszi »

Masa przednich lamp i styki.
Buczek
Bywalec
Posty: 15
Rejestracja: 17 wrz 2014, 19:28
Seria: E36
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 318tds
Rocznik: 1994
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Świętokrzyskie

Re: Problem ze światłami [e36]

Post autor: Buczek »

udało się naprawić, przesiedziałem cały dzień nad tym i znalazłem jeden kabelek który się wypiął od masy i taka choinka się robiła :D także temat nieaktualny, ale dzięki Mamamuszi za zainteresowanie :)
ODPOWIEDZ