Stuki w silniku i wystrzelony SRS,rozładowany aku POMOCY E36

Tematy ogólne dotyczące silnika i przeniesienia napędu (sprzęgło, skrzynia, wał, most).

Moderator: Moderatorzy

Michau.S
Świeżak
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 06 paź 2014, 23:12
Seria: E36
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 318tds
Rocznik: 1998
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Mazowieckie

Stuki w silniku i wystrzelony SRS,rozładowany aku POMOCY E36

Post autor: Michau.S »

Witam

Mój kolejny problem z tym autem zaczął się jakieś 6 miesięcy temu. Po wymianie świec żarowych samochód zaczął nie równo pracować a po chwili zaczął pracować równo ale słychać stuki w silniku.

Wymieniłem popychacze, sprawdziłem wałek, wtryski, rozrząd, i wszystko jest tak jak powinno być a stuki nadal są... Dałem sobie spokój i tak jeżdżę... ale że idzie zima postanowiłem ogarnąć próg lewy ponieważ był w opłakanym stanie. wszystko byłoby ok,wycięty stary próg, wspawany nowy lecz zabrakło mi czasu aby dokończyć a samochód był potrzebny więc postanowiłem przełożyć prace nad nim. Po ponowy dospawaniu progu oczywiście akumulator odłączony podczas spawania wystrzeliła poduszka pasażera oczywiście wybijając szybę czołową. Teraz panel klimatronika nie działa a cały czas dmucha dmuchawa po przekręceniu kluczyka i coś rozładowuje praktycznie w ciągu 1 min akumulator.
Szyba i poducha już zamówiona i wystarczy tylko czekać, a co z tym prądem, panelem i stukaniem ?

Czy jest ktoś kto może mi pomóc?
Awatar użytkownika
Dimo
Bywalec Gadulec
Posty: 450
Rejestracja: 11 lis 2010, 22:35
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1996
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Łódzkie
Lokalizacja: EZD

Re: Stuki w silniku i wystrzelony SRS,rozładowany aku POMOCY

Post autor: Dimo »

Jakiego rodzaju jest ten stukot? Coś w rodzaju klekotania-jak stare diesle?
Obrazek
Jest również 318tds Compact,96r.oraz New Beetle 2.3 V5.
ODPOWIEDZ