Strona 1 z 1
Range rover p38(m51) Nieszczelnośc układu chłodzenia.
: 29 sty 2016, 10:33
autor: elfik3221
Witam, ostatnio oglądałem sobie silnik i zauważyłem ze nad pompa wody, pod obudowa termostatu tam gdzie jest kanał wodny minimalnie sączy się płyn, bo nawet kapaniem nie można tego nazwać. Z moich oględzin wygląda na to ze to właśnie z tego kanału wodnego(miałem nadzieję że obudowa termostatu). Moje pytanie do Was czy usunięcie tego wycieku jest jednoznaczne z wymianą uszczelki głowicy? Z tego co widziałem ona uszczelnia ten kanał i jeżeli tak to czy w ogóle się tym przejmować jeżeli wyciek jest minimalny? Pozdrawiam
Re: Range rover p38(m51) Nieszczelnośc układu chłodzenia.
: 29 sty 2016, 19:37
autor: N2O
Widocznie ktoś grzebał w rozrządzie jeśli się tam sączy.
Bez demontażu głowicy nie da rady tego uszczelnić. Jeśli nie ubywa płynu znacząco, a silnik nie ma przedmuchu do układu chłodzenia i rozrząd nie wymaga wymiany, to lepiej to olać.
Re: Range rover p38(m51) Nieszczelnośc układu chłodzenia.
: 29 sty 2016, 21:01
autor: elfik3221
Rozrząd wygląda w porządku nie jestem palcem w stanie unieść łańcucha wiec nie będę go ruszał. 2 lata temu była wymieniana uszczelka pod głowica i spawania sama głowica bo sito z niej było. Przedmuchow tez nie ma raczej bo w wężach jest ciśnienie ale chyba normalne, jestem w stanie ugiąć wąż a jak się zapre to nawet ten od termostatu dam radę ściągnąć całkiem, poza tym nie syczy jakoś nadzwyczajnie z korka wiec utrzymuje się to 140kPa. Zdemontowalem dolot wytarlem dokładnie na pompie klimy było kilka kropel, przejechałem się i jest tak nasączone na tej uszczelce głowicy ale nawet nie widać żeby poleciało dalej. No nic narazie będę jeździl i kontrolował płyn. Mam nadzieje ze wyciek się nie powiększy ale znając moje szczęście i życie pewnie będzie inaczej.