Dziwny swist pod maska bmw e39 525d

Tematy ogólne dotyczące silnika i przeniesienia napędu (sprzęgło, skrzynia, wał, most).

Moderator: Moderatorzy

polak78
Bywalec
Posty: 15
Rejestracja: 22 cze 2014, 13:35
Seria: E39
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525d
Rocznik: 2002
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Barcino

Dziwny swist pod maska bmw e39 525d

Post autor: polak78 »

Witam wszystkich forumowiczow .Od paru dni jestem posiadaczem bmw e39 525d 2002r.Problem jest taki a mianowicie przy dodawaniu gazu spod maski słychac dziwny swist .Prosze o pomoc co to moze byc?
Awatar użytkownika
Smythe
Świeżak
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 20 sty 2017, 9:09
Seria: E46
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 325td
Rocznik: 2001
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Toruń

Re: Dziwny swist pod maska bmw e39 525d

Post autor: Smythe »

Na wszystkich biegach wsytępuje? Przy jakiejś granicy obrotów?
polak78
Bywalec
Posty: 15
Rejestracja: 22 cze 2014, 13:35
Seria: E39
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525d
Rocznik: 2002
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Barcino

Re: Dziwny swist pod maska bmw e39 525d

Post autor: polak78 »

Ogolnie chyba w kazdej granicy obrotow ,dodam jeszce ze dzis jak jechałem to wyczułem ze po raptownym wcisnieciu gazu auto sie przez chwile zastanawia a potem ciagnie jak zwariowanei jest tak na kazdym biegu musze tez dodac ze bmw ma wstawione chip boxa angielskiej firmy bluspark. Sam sie zastanawiam i mi przychodzi na mysl tylko nieszczelnosc dolotu do turbiny.Co ty na to kolego?
Awatar użytkownika
Maciej1240
Bywalec
Posty: 133
Rejestracja: 27 lut 2014, 18:25
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1994
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Dziwny swist pod maska bmw e39 525d

Post autor: Maciej1240 »

Witam najbardziej prawdopodobne gwiazda z pod kolektora, miedzy głowicą a kolektorem . Pod turbina raczej się nie zdarza , kolektory tu nie pękały bo były żeliwne .
najlepiej na jakiś kanał lub podnośnik i zobaczyć czy jest okopcone jeśli tak to spróbować dokręcić czasami szpilki się luzują lub urywają i z stad to gwizdanie .Jak będzie czorna głowica od spalin i szpilki dokręcone wtedy demontaż kolektora i wymiana uszczelek koszt śmieszny uszczelek ale roboty trochę jest
polak78
Bywalec
Posty: 15
Rejestracja: 22 cze 2014, 13:35
Seria: E39
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525d
Rocznik: 2002
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Barcino

Re: Dziwny swist pod maska bmw e39 525d

Post autor: polak78 »

Hey jutro bede zmieniał olej to bede na podnosniku to sie zobaczy dzis jak stalem w korkach to na wolnych obrotach czułem smrud jak by spalenizny ,oleju sam nie wiem moze faktycznie spod kolektora jutro zobacze to dam znac co i jak
polak78
Bywalec
Posty: 15
Rejestracja: 22 cze 2014, 13:35
Seria: E39
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525d
Rocznik: 2002
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Barcino

Re: Dziwny swist pod maska bmw e39 525d

Post autor: polak78 »

Witam ponownie problem raczej rozwiazany co do swistu to raczej turbina ale moc ma i ciagnie wiec bede z tym zył, co do smrodu i zamulania auta to lała sie ropa z przewodow przelewowych zostały wymienione i mysle ze bedzie oki a co do zamulania to wypiałem chip boxa i chodzi normalnie po prostu dostawała zbyt duza dawke ropy i niemogła jej przepalic potem ciagneła jak zwariowana no ale coz wywale to bo szkoda chyba motoru na takie ustrojstwachoc niepowiem roznica była odczuwalna i to sporo.
ODPOWIEDZ