E39 525 TDS ABS/ASC

Tematy ogólne dotyczące silnika i przeniesienia napędu (sprzęgło, skrzynia, wał, most).

Moderator: Moderatorzy

krzynu
Świeżak
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 19 lut 2014, 15:43
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1996
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Lubelskie

E39 525 TDS ABS/ASC

Post autor: krzynu »

A więc:D po przewałkowaniu chyba "połowy" internetu dowiedziałem się więcej o błędzie w nowszej pompie abs w E39 niż w moim starszym TDS'sie :)
Standardowy problem, czasem gaśnie czasem świeci ABS - jak lepiej.
INPA wali błędem prawy przód czujnik abs ALE na live data wszystkie ładnie zbierają prędkość z kół... :lol:
Podmieniłem sterownik ABS pod schowkiem - nic nie pomogło.
Gdzieś dowiedziałem się, że w tych naszych "starych" pompach abs też jakieś luty padają - robił to ktoś? ( moduł na pompie, nie sterownik w kabinie ).
I czy mogę wykluczyć sprawność czujnika jeśli live data w inpie podaje równe prędkości na 4 kołach ?
Czy częstym powodem może być uszkodzona/brudna koronka piasty?
N2O
Bywalec Wyjadacz
Posty: 779
Rejestracja: 13 lip 2009, 20:34
Seria: E38
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 725tds
Rocznik: 1996
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: Truskaw

Re: E39 525 TDS ABS/ASC

Post autor: N2O »

Najprędzej odległość czujnika od koronki(o ile jet taka możliwość że czujnik się wysunął) albo wywalone łożyska koła.
RANGE ROVER P38A 2.5 DSE
BMW 725 TDS
krzynu
Świeżak
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 19 lut 2014, 15:43
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1996
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Lubelskie

Re: E39 525 TDS ABS/ASC

Post autor: krzynu »

N2O pisze:Najprędzej odległość czujnika od koronki(o ile jet taka możliwość że czujnik się wysunął) albo wywalone łożyska koła.
Hmm raczej go mocno przykręciłem, ale sprawdzę, a co do koronki łożyska to raczej poczekam na cieplejsze dni bo oryginał będzie ciężko ruszyć :D, albo wcześniej na podnośniku sprawdzę łożysko tak tylko z wierzchu czy nie jest może gdzieś przetarte lub ma jakieś luzy.... wymieniałem tylko jedno łożysko z tyłu po lewej...
ODPOWIEDZ