E39 525TDS słabnie i dymi po mocnym rozgrzaniu

Tematy dotyczące układu paliwowego, pomp wtryskowych, ich nastawników i wtrysków.

Moderator: Moderatorzy

ubek123
Świeżak
Świeżak
Posty: 8
Rejestracja: 07 paź 2016, 21:00
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1996
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Dolnośląskie

E39 525TDS słabnie i dymi po mocnym rozgrzaniu

Post autor: ubek123 »

Hej,

Wymienilem turbo bo myslałem ze to moze byc przyczyną, auto teraz zupelnie inaczej jedzie (wczesniej 1.05 bylo w peaku i spadalo do 0.9bar, teraz 1,3 i 1.1), myslalem iz dymienie tez minie ale sie zwiodłem w polowie 300km trasy, zaczał kopcic znowu. Co ciekawsze, kopci tylko jak jade ze stałą predkoscia dluzszy czas i depne po garach ... aż "przypał" bo ludzie z tylu sie denerwują :D nie dziwie sie. Do rzeczy, podejrzewam iż zaczyna sie zapowietrzac na pompie wtryskowej i przez to przestaje jechac i kopci. Po zmniejszeniu predkosci (tunel, czy cos) badz wysprzegleniu i "poklepaniu na jałowych" ma buta znowu. Temperatury 82-90 stopni (czyscilem chlodnice, wisko sprawne), kąt wtrysku 2.51 sztywny, nowy rozrząd. dawka 4,5. Jak myslicie, delikatnie pocąca sie pompa moze powodować takie objawy? mysle ze to przez to ze ropa gorąca jest rzadsza i cisnie nawet malymi dziurkami, zalapuje powietrze i głupieje... dobrze podejrzewam?

lub to wtryskiwacze maja juz dosyc, na zimnym mocno klepie,na goracym tez nie jest zbyt kulturalny (w porownaniu do tadeusza mojego sąsiada roznica duza)

pozdrowki
Mamamuszi
Bywalec Gadulec
Posty: 361
Rejestracja: 17 sty 2010, 17:30
Seria: E36
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 325tds
Rocznik: 1994
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Wielkopolskie

Re: E39 525TDS słabnie i dymi po mocnym rozgrzaniu

Post autor: Mamamuszi »

Jak turbo dobre to po odmie się przejedz
PS.a ksywę masz, niech Cię diabli
ubek123
Świeżak
Świeżak
Posty: 8
Rejestracja: 07 paź 2016, 21:00
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1996
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Dolnośląskie

Re: E39 525TDS słabnie i dymi po mocnym rozgrzaniu

Post autor: ubek123 »

Heheh. Nie mam nic wspolnego z UB , oprocz dwoch pierwszych liter w nazwisku :) odme ( ta siateczke) czyscilem niedawno , zauwazylem ze po trasie troszke dymi w okolicy turbo, filtra jak sie poswieci latarka... czyzbym mial takie przedmuchy?

Dodam iż mam budzik z doładowaniem, przy "zlych" objawach turbo wstaje bardzo leniwie...
Awatar użytkownika
Jawor
Administrator
Administrator
Posty: 2404
Rejestracja: 26 gru 2007, 23:02
Seria: E90-93
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 320d
Rocznik: 2010
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: E39 525TDS słabnie i dymi po mocnym rozgrzaniu

Post autor: Jawor »

Kopci na czarno czy dymi na biało?
Powrót do korzeni: e34 Ponton

Moje byłe:
Zobacz moją… zieloną… ropuchę!
Rodzinkę wożę 318d
ODPOWIEDZ