Bmw e39 530D chłodnica wody

Tematy dotyczące układu chłodzenia silnika.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
smuz
Bywalec
Posty: 223
Rejestracja: 13 wrz 2012, 11:13
Seria: E36
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 325tds
Rocznik: 1996
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Świętokrzyskie
Lokalizacja: TPI
Kontakt:

Bmw e39 530D chłodnica wody

Post autor: smuz »

Witam panowie wczoraj niechcący uszkodziłem chłodnice wody. Pękła na plastiku troszkę myślałem o kleju ratowałem się bo już późna godzina była a auto potrzebne na drugi dzień. Ale wolałem nie ryzykować i zamówiłem na allegro używke behr numery się zgadzają i wygląd jest taki sam ale co niektórzy twierdzą że jest różnica między manual a automat. Podobno do automat jest ze chłodzi skrzynie. Auto mam z 2001 r 193konie skrzynia automat. No i pytanie czy ktoś wie czy jest różnica ? Na realoem jakoś tez nie widzę tej różnicy.
Awatar użytkownika
Jawor
Administrator
Administrator
Posty: 2404
Rejestracja: 26 gru 2007, 23:02
Seria: E90-93
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 320d
Rocznik: 2010
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Bmw e39 530D chłodnica wody

Post autor: Jawor »

Cześć.

W E34 tak faktycznie było, chłodnice w automatach miały dodatkowy obieg do chłodzenia skrzyni.
W E39 może nie być takiego obiegu, natomiast przyjrzałbym się gdzie w Twoim aucie znajduje się chłodnica automatu i będzie wiadomo czy podejdzie chłodnica z manuala.
Powrót do korzeni: e34 Ponton

Moje byłe:
Zobacz moją… zieloną… ropuchę!
Rodzinkę wożę 318d
Awatar użytkownika
smuz
Bywalec
Posty: 223
Rejestracja: 13 wrz 2012, 11:13
Seria: E36
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 325tds
Rocznik: 1996
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Świętokrzyskie
Lokalizacja: TPI
Kontakt:

Re: Bmw e39 530D chłodnica wody

Post autor: smuz »

Chłodnica już jedzie. Dziś bylem w sklepie z ciekawości chinczyk 450zł i zastosowanie manual/automat czyli nie będzie chyba problemu. Kolega w e60 jednak miał problem bo tam różnica była
Awatar użytkownika
smuz
Bywalec
Posty: 223
Rejestracja: 13 wrz 2012, 11:13
Seria: E36
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 325tds
Rocznik: 1996
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Świętokrzyskie
Lokalizacja: TPI
Kontakt:

Re: Bmw e39 530D chłodnica wody

Post autor: smuz »

A więc tak . W e39 Nie ma jednak różnicy z chłodnicą bo dziś przyszła od manuala ale zostałem oszukany przez jednego allegrowiczia który zapewniał że chłodnica jest szczelna . Kontakt z nim już jest nie dostępny nie dość że dostałem inna niż na zdjęciu to jeszcze nie szczelna ale klej do bloku dał radę i jest wszystko ok. Oczywiście tymczasowo bo po niedzieli zamawiam nową. Wcześniej miałem e36 2.5tds i tam jest wszystko pancerne a w e39 delikatne :)
ODPOWIEDZ