[Aktualizacja] Volkswagen przejmuje koncern BMW!!!

2

Czy to oznacza, że nową serię 3 można będzie zakupić z silnikami 1,9 lub 2,0 tdi? A M3 2,0 tfsi?Forum BMW

Aktualizacja: Na szczęście to tylko żart z okazji 1 kwietnia 😉

Pokłosiem afery z zaniżaniem emisji spalin i zużycia paliwa, wywołanej przez koncern Volkswagena, jest spadek sprzedaży nowych aut wielu producentów, rosnące koszty odszkodowań i akcji serwisowych. Spadek sprzedaży dotknął również koncern BMW, który od wielu tygodni nie jest w stanie stanąć na nogi, w związku z czym drastycznie zredukowano liczbę produkowanych samochodów a część pracowników wysłano na przymusowe urlopy.Zapaść na rynkach motoryzacyjnych, kosztowne inwestycje, słaba sprzedaż nowej serii 5, a także nieoczekiwane problemy z debiutem i3 LCI oraz serii 8, spowodowały, iż koncern BMW będący obecnie na granicy rentowności, został przez udziałowców sprzedany…… Volkswagenowi.

vag

Volkswagen, jako jeden z większych graczy w świecie motoryzacyjnym, mający ogromne udziały w produkcji i sprzedaży aut osobowych i dostawczych na każdą kieszeń, postanowił zainwestować w kolejną, po Porsche markę premium. Dzięki temu sprytnemu zabiegowi, Volkswagen stał się właścicielem koncernów BMW, MINI, Rolls Royce. Guenter Holz, członek zarządu BMW AG Gmbh., w wywiadzie dla Auto Bild, stwierdził, iż zasadniczą przyczyną zaistniałej sytuacji są ogromne nakłady poniesione w związku z zaprojektowaniem, wdrożeniem i produkcją aut elektrycznych i hybrydowych (serie i). Jednocześnie dodał, iż rynki motoryzacyjne, nie są gotowe jeszcze na zakup koszmarnie drogich hybryd, samochodów elektrycznych

Wpis ten będzie aktualizowany na bieżąco, w miarę pojawiania się nowych informacji na temat tej transakcji.

2 komentarze

  1. AdamDMI pisze:

    myślę, że VW był bardzo zainteresowany osiągnięciami inżynierów BMW jeśli chodzi o rozwiązania hybrydowe. a po przejęciu – nic tylko patrzeć na nowe ulepszone modele gamy OOOO etron… Oby tylko, dla BMW, przejęcie skończyło się na tym, że skupią się na produkcji mocnych sportowych limuzyn, mocarnych rodzinnych kombi i szalonych coupe / cabrio.

  2. Pieter pisze:

    Hmm, kto wie może wszystkim wyszło by to na dobre, chodź jeśli faktycznie do czegoś takiego by doszło to gorzej dla nas użytkowników bo to spowoduje zatarcie się różnic między audi/vw a bmw i kontrola przez jeden wielki koncern tak dużego rynku.

Skomentuj

Musisz być zalogowany żeby skomentować.