Medialna propaganda stereotypów: BMW + wypadek = oglądalność!

2

Witajcie.

Właśnie przeczytałem ten wpis i kolejny raz cieszy mnie to, że ktoś z całego tego gąszczu zakompleksienia i uogólniania próbuje się wychylić. Nie raz i na naszym forum i na wielu innych mi znanych była lub jest prowadzona dyskusja na temat wypadkowości marki BMW oraz, jak to niektórzy określają, „medialnej nagonki” na naszą kochaną markę motoryzacyjną. Nie ukrywam – to jest też kolejny głos w tej sprawie.

Jednak powodem jest inny ciekawy szczegół – dzięki pomocy naszego forumowego kolegi Dominika (Dominik86), autor bloga oparł swoją wypowiedź na prawdziwych i konkretnych statystykach policyjnych z mojego pomorskiego rejonu. Raz jeszcze pokazuje to, że rzeczywistość nie jest do końca taka jaką to nam serwują media na co dzień.

BMW a wypadki

Wybaczcie, jeśli kogoś dogłębnie uraziłem tym obrazkiem, ale po lekturze artykułu na prentki-blog.pl nie mogłem się oprzeć. ;] Swoją drogą to fajnie byłoby zebrać takie statystyki z innych województw, opracować na ich podstawie większy materiał, opublikować i zapytać mediów: Kiedy to ostatnio widzieliście nagłówek „Brawura nie popłaca – młody kierowca sportowego Opla zabił pięć osób”… no co, nie ma sportowych Opli? ;]

Artykuł krótki, więc w przerwie na kawę można sobie przeczytać. ;]

Samochdy marki BMW powodują najwięcej wypadków?

2 komentarze

  1. lukas9993 pisze:

    Są ,tigra i calibra :]
    Nawiasem mówiąc niby stereotypy ale się utrzymują,lanserzy,wieśniaki siedzą w BMW,tylko oni robią wypadki i szaleja itd.No bo przecież oplami,VW,Hondami i innymi markami już tacy nie jeżdżą .Smutne.Dlatego My kierowcy BMW pokażmy kulturę na drodzę,że jest inaczej.
    Pozdrawiam 🙂

  2. tomek325tds 97r pisze:

    Racja popieram . Nie wiem czemu wszyscy wyjeżdżają że tylko wieśniaki jeżdżą BMW. To nie moje BMW puszcza pieszych na pasy tylko ja. Denerwuje mnie jak media mówią .BMW wjechało w grupkę ludzi …. przepraszam ale to kierowca wjechał w grupkę ludzi. A to że był głąb i nie wiedział co to jest Fizyka i siła odśrodkowa na zakręcie , to już inna sprawa. Jeszcze nikt w Radomiu nie pochwalił żadnego kierowcy BMW za to że puszcza pieszych i nie wali w dechę jak szalony . Policja też jest nastawiona stereotypowo wystarczy że przyspieszysz troszkę żeby maluszynkę wyprzedzić korzystając z lewego pasa to tak jak bym karę musiał ponieść bo szybciej od malucha jechałem . Opanujmy się bo większe buraki to już takimi luksusami na chodnikach parkują że nawet marki nie powiem bo nie jestem taki.

Skomentuj

Musisz być zalogowany żeby skomentować.