E39 530d Rzuca mocno silnikiem jak zimny.

Tematy dotyczące układu paliwowego, mechanizmu CR i wtrysków.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
TDSik
Bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 15 paź 2009, 11:57
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 530d
Rocznik: 1999
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Zachodniopomorskie
Lokalizacja: Nowogard

E39 530d Rzuca mocno silnikiem jak zimny.

Post autor: TDSik »

Witam kolegów..
Kupiłem e39 530d 184KM prod. 07.12.1999r model 2000r manual kombi kilka dni temu i już następnego dnia jak odpaliłem auto okazało się że dopóki silnik nie rozgrzeje się do około połowy temp "roboczej" czyli do pionu wskazówki to szarpie silnikiem tak że cała buda się kołysze jakby benzyniak nie palił na połowę garów. Sprawdzam po kolei wszystkie kable, czujniki, wtyczki, wyczyściłem odmę ale i tak kupię nową przy wymianie oleju, wyczyściłem EGR, odłączałem po kolei wtyczki wtrysków na odpalonym na około 2-3sec i na każdym reakcja taka sama jak to po odłączeniu, poduszki silnika niby całe, wężyki podciśnieniowe już całe, wyłączam nawiewy i też nic, itp i cały czas to samo. Podejrzewam że wtryski mogą już być na wykończeniu ale najpierw próbuję posprawdzać wszystko własnymi siłami zamiast od razu wymieniać wtryski. Jutro zrobię test pojemnościowy wtrysków więc coś więcej będzie wiadomo, czy może to być wina klapek w kolektorze ssącym? jutro chcę je wywalić o ile tam jeszcze są. Przebieg auta na liczniku to około 220tys ale wątpie że oryginalny. W tyg podjadę do Świdwina do chłopaków z motorsportu żeby przejrzeli mi auto ale do tego czasu próbuję coś sam zrobić. Z góry dziękuję za sugestie oraz podpowiedzi. Pozdro

Auto chodzi tak jak w filmiku tylko moje trochę bardziej szarpie i w komentarzach piszą że wtrysk ale czy na 100% to nie wiem dlatego pytam.

http://www.youtube.com/watch?v=jQiq_IbL ... re=related
Śmierć jeździ szybko więc...... trzeba być szybszym od niej !!!
Awatar użytkownika
bialydrft
Świeżak
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: 16 lis 2012, 17:08
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 530d
Rocznik: 2000
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: E39 530d Rzuca mocno silnikiem jak zimny.

Post autor: bialydrft »

a jak dodasz troszkę gazu przestaje telepać ??
Obrazek
Awatar użytkownika
TDSik
Bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 15 paź 2009, 11:57
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 530d
Rocznik: 1999
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Zachodniopomorskie
Lokalizacja: Nowogard

Re: E39 530d Rzuca mocno silnikiem jak zimny.

Post autor: TDSik »

Jak troszkę to telepie dalej dopiero jak dodam więcej to jest ok a jak opadna obr to to samo.
Śmierć jeździ szybko więc...... trzeba być szybszym od niej !!!
Awatar użytkownika
bialydrft
Świeżak
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: 16 lis 2012, 17:08
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 530d
Rocznik: 2000
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: E39 530d Rzuca mocno silnikiem jak zimny.

Post autor: bialydrft »

raczej wtryski, choć z tymi silnikami nie miałem w ogóle do czynienia ale typowe objawy
Obrazek
Awatar użytkownika
TDSik
Bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 15 paź 2009, 11:57
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 530d
Rocznik: 1999
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Zachodniopomorskie
Lokalizacja: Nowogard

Re: E39 530d Rzuca mocno silnikiem jak zimny.

Post autor: TDSik »

Auto od wczoraj stoi w warsztacie w Świdwinie i w poniedziałek będzie wiadomo co i jak ale raczej wtrysk lub wtryski także wszystko się okaże...
Śmierć jeździ szybko więc...... trzeba być szybszym od niej !!!
Awatar użytkownika
kdawcewicz
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 17 sie 2010, 7:18
Seria: E46
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 320d
Rocznik: 2002
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: JABŁONNA

Re: E39 530d Rzuca mocno silnikiem jak zimny.

Post autor: kdawcewicz »

Kolego miałeś napisać coś o teście przelewowym wtrysków, nie daj się naciągnąć, bo nawet wykres wtrysków na inpie czy disie nie powie Ci prawdy, test przelewowy jest najbardziej miarodajny, ostatnio wymieniałem wtrysk, który w inpie wyglądał najlepiej...
Wadliwy wtrysk telepie silnikiem, często pada miedziana uszczelka wtrysku i puszcza ropkę do góry, sprawdź czy nie masz paliwka wokół wtrysku zanim mechanior się dobierze do silnika. O klapki kolektora się nie martw, nie masz ich, były montowane prawie tylko w silnikach ze skrzynią automatyczną, jakieś ostatnie wypusty z manualem je miały, no i taka klapka tak by Ci narobiła, że silnik waliłby jak "wymęczona tirówka"...
B ędziesz
M iał
W szystkie

F1 bez Robcia, to jak BMW z przednim napędem, wracaj kolego
Awatar użytkownika
bialydrft
Świeżak
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: 16 lis 2012, 17:08
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 530d
Rocznik: 2000
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: E39 530d Rzuca mocno silnikiem jak zimny.

Post autor: bialydrft »

no po rozwiązaniu problemu opisz
Obrazek
Manolito77
Moderator
Moderator
Posty: 273
Rejestracja: 15 lip 2010, 11:31
Seria: F07-18
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525d
Rocznik: 2011
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Dolnośląskie
Lokalizacja: DW

Re: E39 530d Rzuca mocno silnikiem jak zimny.

Post autor: Manolito77 »

kdawcewicz pisze: [...]jakieś ostatnie wypusty z manualem je miały, no i taka klapka tak by Ci narobiła, że silnik waliłby jak "wymęczona tirówka"...
Też nie do końca. Ja mam egzemplarz z 04.2003 w manualu i klapek już nie mam fabrycznie.
Pzdr.
http://aso-bmw.pl/?src=link&ref=MJqK0dn3YdKMOucL - czesci oryginalne i zamienniki w dobrych cenach, rabaty, promocje. Polecam.

https://golead.pl/p/shcr/QmfL/KT0e - wszystko inne.
Awatar użytkownika
kdawcewicz
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 17 sie 2010, 7:18
Seria: E46
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 320d
Rocznik: 2002
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: JABŁONNA

Re: E39 530d Rzuca mocno silnikiem jak zimny.

Post autor: kdawcewicz »

Czyli kolego Manolito śpisz spokojnie, ale czytałem na innym forum (bmw-klub), że ktoś takie właśnie klapki miał w 530d z 2003r z manualem, a może kupił z manualem, a z fabryki wyszła z automatem... nie zagłębiam się już dalej w detale. Dziwna jest ta zależność w e39, automat ma klapki, a manual ich nie ma. W e46 320d dla przykładu, klapki siedzą w każdym modelu czy to manual czy automat. Mówię oczywiście o silniku CR. Te dziadowskie klapki nie są tylko problemem BMW, każdy nowoczesny diesel je ma (nie wiem jak w benzyniakach) i w wielu niszczą silniki, podobno w fordach jest masakra..
B ędziesz
M iał
W szystkie

F1 bez Robcia, to jak BMW z przednim napędem, wracaj kolego
Manolito77
Moderator
Moderator
Posty: 273
Rejestracja: 15 lip 2010, 11:31
Seria: F07-18
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525d
Rocznik: 2011
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Dolnośląskie
Lokalizacja: DW

Re: E39 530d Rzuca mocno silnikiem jak zimny.

Post autor: Manolito77 »

Najpewniejszym źródłem wiedzy jest chociażby RealOEM bo jak wpisałem VIN swojego auta i odnalazłem właściwy rysunek:

Instalacja ssąca AGR ze sterow. klapami
Obrazek
to pod nim, zamiast tabelki z listą części (ich numery, opisy itp) był tylko napis:
"Nie znaleziono części pasujących do Twojego samochodu"

Czyli mam pewność, że mój kolektor to nie wynik działania poprzedniego właściciela, który go wymienił na "bezklapkowy" i usunął całą instalację sterowania klapkami tylko taki kolektor był już zamontowany fabrycznie.
Dlatego jak ktoś ma wątpliwości co do klapek to najlepiej aby po numerze VIN skonfrontował to z RealOEM.com
Pzdr.
http://aso-bmw.pl/?src=link&ref=MJqK0dn3YdKMOucL - czesci oryginalne i zamienniki w dobrych cenach, rabaty, promocje. Polecam.

https://golead.pl/p/shcr/QmfL/KT0e - wszystko inne.
Awatar użytkownika
TDSik
Bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 15 paź 2009, 11:57
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 530d
Rocznik: 1999
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Zachodniopomorskie
Lokalizacja: Nowogard

Re: E39 530d Rzuca mocno silnikiem jak zimny.

Post autor: TDSik »

Witam ponownie.
Auto nadal szarpie na zimnym a teraz i na ciepłym. Dziś sprawdzane były wtryski po raz kolejny i przelew jak i korekty są praktycznie idealne dlatego wtryski raczej są dobre i paliwa też nigdzie nie widać. Jedyny błąd jaki pokazał komp to sterownik silnika, czy to możliwe że to przez to? Z dnia na dzień jakby szarpanie narasta i szarpie coraz mocniej i nie mam już pomysłów co może być a nie mam kasy żeby auto zostawić w serwisie. Pozdrawiam
Śmierć jeździ szybko więc...... trzeba być szybszym od niej !!!
Awatar użytkownika
adasiek185
Bywalec
Posty: 136
Rejestracja: 23 gru 2012, 12:58
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 524d/td
Rocznik: 1990
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Dolnośląskie
Lokalizacja: DZG / Zgorzelec

Re: E39 530d Rzuca mocno silnikiem jak zimny.

Post autor: adasiek185 »

skoro taki blad wywala, to moze tam szukac?
Awatar użytkownika
TDSik
Bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 15 paź 2009, 11:57
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 530d
Rocznik: 1999
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Zachodniopomorskie
Lokalizacja: Nowogard

Re: E39 530d Rzuca mocno silnikiem jak zimny.

Post autor: TDSik »

Muszę jakiegoś kompa podmienić i sprawdzić to może coś to da..
Śmierć jeździ szybko więc...... trzeba być szybszym od niej !!!
Bartos
Bywalec
Posty: 155
Rejestracja: 11 sie 2012, 9:05
Seria: E38
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 730d
Rocznik: 1999
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Podkarpackie

Re: E39 530d Rzuca mocno silnikiem jak zimny.

Post autor: Bartos »

może na początek spróbuj zresetować kompa (klemy odłącz na 15 min i zewrzyj je ale nie do akumulatora) przeczyść styki w złączu do kompa
Awatar użytkownika
TDSik
Bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 15 paź 2009, 11:57
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 530d
Rocznik: 1999
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Zachodniopomorskie
Lokalizacja: Nowogard

Re: E39 530d Rzuca mocno silnikiem jak zimny.

Post autor: TDSik »

Styki w porządku a złączone klemy też nie pomogły. Jak odpalam to szarpie a jak przegazuje po chwili tak do 3tys/obr to auto zejdzie z obr i gaśnie albo przez chwile szarpie tak bardzo że mało silnika nie wyrwie z budy. Wtryski sprawdzone i są w porządku, ciśnienie na cylindrach tak samo, wszystkie czujniki, styki, podciśnienia, itp, itd posprawdzane i niby wszystko jest dobre ale i tak szarpie. Nie mam już siły na to, chce sprzedać to auto ale wolałbym zrobić to szarpanie żeby mieć czyste sumienie mówiąc nabywcy co może być przyczyną :mrgreen:
Śmierć jeździ szybko więc...... trzeba być szybszym od niej !!!
Awatar użytkownika
tdbezs
Bywalec Gadulec
Posty: 480
Rejestracja: 05 gru 2009, 14:12
Seria: E53-70
Nadwozie: SUV
Model: X5 3.0d/sd
Rocznik: 2004
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Lubelskie
Lokalizacja: Chełm

Re: E39 530d Rzuca mocno silnikiem jak zimny.

Post autor: tdbezs »

podobno to dobry silnik, nie ma się co łamać, ja bym pojechał do kogoś innego z tymi wtryskami, nie jeszcze raz zobaczą... turbiny bym nie zahaczał, podejrzani:wtryski, pompa wysokiego ciśnienia, czujnik na listwie, pompa progowa... ja tak obstawiam... sprzedać to dziwna opcja, trudno by było dostać jakąś kasę za uszkodzone 530d... :x
Awatar użytkownika
TDSik
Bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 15 paź 2009, 11:57
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 530d
Rocznik: 1999
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Zachodniopomorskie
Lokalizacja: Nowogard

Re: E39 530d Rzuca mocno silnikiem jak zimny.

Post autor: TDSik »

Niedawno byłem jeszcze powalczyć chwilę i jak popukałem w czujnik na listwie to zaczął chodzić równo i teraz na ciepłym jakby mniej szarpało, jutro spróbuje jeszcze na zimnym silniku jak będzie mocno szarpało i jeśli pomoże to mamy sprawcę a jeśli nie to i tak czujnik zostanie podejrzany. W przyszłym tyg mam jechać do warsztatu na podmianę kompa itd także od razu czujnik się podmieni i sprawdzi się. Tzn zakup tego auta nie był do końca przemyślany dlatego chcę sprzedać i kupić ładne e34 V8 :mrgreen: dlatego zależy mi żeby ją sprzedać.
Śmierć jeździ szybko więc...... trzeba być szybszym od niej !!!
Awatar użytkownika
tdbezs
Bywalec Gadulec
Posty: 480
Rejestracja: 05 gru 2009, 14:12
Seria: E53-70
Nadwozie: SUV
Model: X5 3.0d/sd
Rocznik: 2004
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Lubelskie
Lokalizacja: Chełm

Re: E39 530d Rzuca mocno silnikiem jak zimny.

Post autor: tdbezs »

Właśnie na innym forum czytałem o podobnym problemie... kolo zmienił komplet wtrysków po czym oczywiście nie pomogło nic... A z tym kompem to ja nie wiem czy to taki dobry pomysł... ews itp, A czujnik kolo wykręcił, oczyścił zakręcił i bangla :D A e34v8 ze względu na słabe(?) osiągi m57? To chyba całkiem przyjemnie jeździ?
Bartos
Bywalec
Posty: 155
Rejestracja: 11 sie 2012, 9:05
Seria: E38
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 730d
Rocznik: 1999
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Podkarpackie

Re: E39 530d Rzuca mocno silnikiem jak zimny.

Post autor: Bartos »

dlaczego piszesz, że nie przemyślany zakup? Ze względu na silnik? Skoro postukałeś w czujnik i zaczął pracować normalnie to zapewne wina czujnika lub wtyczki ew kabelka, może to wina paliwa była że czujnik się uszkodził?
Awatar użytkownika
TDSik
Bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 15 paź 2009, 11:57
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 530d
Rocznik: 1999
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Zachodniopomorskie
Lokalizacja: Nowogard

Re: E39 530d Rzuca mocno silnikiem jak zimny.

Post autor: TDSik »

Nie przemyślany zakup ponieważ potrzebowałem auta na szybko a w tym akurat jest sporo rzeczy do zrobienia na które skończyła mi się kasa. Nie wiem co lał poprzedni właściciel bo ja tylko ON na orlenie zawsze leje. Raz popukałem w ten czujnik i pomogło a później już nie. Czy jak go wyjmę to dużo paliwa się wyleje ? zapowietrzy się jakoś ? jak go wyczyścić ? Może zaraz się tym zajmę w sumie mam chwilę. W warsztacie czeka na mnie cały komplet do przekładki komp ews czip do kluczyka itd ale też mi się wydaje że to nie to. Auto zaczyna coraz bardziej dziwne dźwięki wydawać z silnika przy tym szarpaniu a ja potrzebuje auta żeby jeździć z dziećmi do lekarza ale nikt nie wie co mu jest a przecież nie będę silnika wymieniał...
Śmierć jeździ szybko więc...... trzeba być szybszym od niej !!!
ODPOWIEDZ