turbo pompuje 0,5 bara !

Tematy dotyczące mechanizmu doładowania i turbiny.

Moderator: Moderatorzy

michal525td
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 10 paź 2008, 20:06
Seria: E34
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525td
Rocznik: 1994
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Nakło

turbo pompuje 0,5 bara !

Post autor: michal525td »

Witam
Mam problem turbo pompuje 0.5 bara na poprzednim siliku miałme doładowanie 1.0 .
Turbina nie wali oleju .
Może ktoś wie co może być przyczyną?
kifiu
Bywalec Wyjadacz
Posty: 677
Rejestracja: 28 gru 2007, 23:20
Seria: Opel
Model: RR P38a
Rocznik: 1995
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kifiu »

sprawdz dokladnie wszystkie podcisnienia (w szczegolnosci pod kolektorem ssacym).u mnie jak bylo takie doladowanie okazalo sie ze spadl wlasnie wezyk pod kolektorem i cisnienie uciekalo.albo moze byc padnieta turbina.ale ja bym obstawial wezyki.
Kliknij i zobacz --> Tanie części do TDS-ów

POMOC DROGOWA AUTOHOLOWANIE
TEL 504-209-706 24h/dobe
DLA KLUBOWICZOW ZNIZKI :)

Obrazek
kris78
Bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 13 maja 2008, 23:14
Lokalizacja: gdynia

Post autor: kris78 »

sorki chlopaki ale jak to wlasciwie jest. mam tds 93r i u mnie pod kolektorem jest wpieta tylko wtyczka ELEKTRYCZNA i jakos nie widze wychodzacego wezyka?? mozecie mnie oswiecic gdzie dokladnie sie znajduje ten wezyk??
Robilem probe z ta wtyczka bo mi sie strasznie muli. odpialem i nic zero roznicy? czy to znaczy ze turbo padniete czy moze byc jeszcze jakis inny powod bo turbo mi nie wyje nie hałasuje wiec juz nie wiem...
michal525td
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 10 paź 2008, 20:06
Seria: E34
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525td
Rocznik: 1994
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Nakło

Post autor: michal525td »

wszystkie podciśnienia są ok. wężyki wymieniłem ,czujnik wymieniłem i jest to samo turbo jest suche i kompletni go sie słychać . Mam wyciętego kata i zaślepiony egr .nie mam pojęcia co jest grane !!
Awatar użytkownika
adam-bmw
Bywalec Wyjadacz
Posty: 1108
Rejestracja: 27 gru 2007, 21:29
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Rocznik: 1999
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Łysomice k. Torunia

Post autor: adam-bmw »

kris78 pisze:sorki chlopaki ale jak to wlasciwie jest. mam tds 93r i u mnie pod kolektorem jest wpieta tylko wtyczka ELEKTRYCZNA i jakos nie widze wychodzacego wezyka?? mozecie mnie oswiecic gdzie dokladnie sie znajduje ten wezyk??
Robilem probe z ta wtyczka bo mi sie strasznie muli. odpialem i nic zero roznicy? czy to znaczy ze turbo padniete czy moze byc jeszcze jakis inny powod bo turbo mi nie wyje nie hałasuje wiec juz nie wiem...
co do tego pytania to pod kolektorem jest taki malutki krociec i od niego do czujnika na nadkolu ma byc wezyk

a wracajac do cisnienia sprawdz czy masz caly IC i weze od turba te gumowe bo moze masz dziure!!! i cisnienie spada
michal525td
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 10 paź 2008, 20:06
Seria: E34
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525td
Rocznik: 1994
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Nakło

Post autor: michal525td »

ominołem ic ( miałe rury od TD) i doładowanie jest 1.5 i tak trzyma cały czas .jutro ic wywale i założe inny . problem rozwiązany
Awatar użytkownika
Jedrzej191
Bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 31 sty 2008, 21:30
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1991
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Łódzkie
Lokalizacja: Radomsko

Post autor: Jedrzej191 »

Panowie mam pytanie otóż sprawdzałem czy moja turbinka pompuje tak jak powinna przez sciskanie rury od turbo do IC i mam takie spostrzezenia i chciałby sie dowiedziec czy tez tak macie. Przy obrotach jałowych przewod mozna scisnac to normalne :p przy 2000 trzymajac scisniety przewod czuc ze zaczyna go troszke rozpychac natomiast przy ok 4000 i wyzej przedow sie prostuje i nie da sie go scisnac i nurtuje mnie to czy juz przy ok 2000-2500 turbina nie powinna pompowac tak jak przy 4000. Z gory dzieki za odpowiedz:)) Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 05 maja 2009, 11:56 przez Jedrzej191, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ