Strona 1 z 1
wymiana nastawnika !!
: 23 maja 2010, 15:31
autor: luck525tds
witam !! mam takie pytanie a raczej dwa otóż posiadam bmw e39 tds jak i omege tds anglika na części i w swojej beemce mam nastawnik do wymian a w tej omedze wydaje sie byc w idealnym stanie bo silnik pracuje idealnie reakcja na gaz jest jak w silniku benzynowym (nawet nei wiedziałem ze tds może tak równo i cicho pracować) i chciałbym przełożyć ten nastawnik i moje pytanie tyczy sie tego czy sam dam rade to przełozyć bez kompa i czy wogóle bedzie pasował ??
wymiana nastawnika !!
: 23 maja 2010, 15:39
autor: błażej21
bez kompa się nie dokładnej dawki nastawić a po za tym poszukaj na forum bo było o tym tylko użyj opcji szukaj
wymiana nastawnika !!
: 23 maja 2010, 22:10
autor: raven_1983
luck - dajesz praktycznie zero informacji i oczekujesz cudów.
Nastawniki zdarzały się w dwóch wersjach, jeżeli obydwa mają króciec wychodzący do "góry" to możesz przełożyć.
Jeżeli króćce przelewowe wychodzą w stronę ściany grodziowej to zapomnij o odpaleniu auta bez synchronizacji immo.
Jeżeli króćce są różne to zapomnij o uruchomieniu auta bez wymiany wiązek i kompa.
Dodatkowo - wymienisz nastawnik... i silnik będzie dalej chodzić jak traktor.
Cicha i równa praca innego silnika to zasługa jego stanu technicznego a nie nastawnika.
wymiana nastawnika !!
: 23 maja 2010, 23:28
autor: Ermce
w omegach byl montowany ten nastawnik, ktory da rade wyczyscic, nie pamietam czy to byl indukcyjny, czy potencjometryczny, w kazdym razie omegi mialy nastawnik ten ktrory w bmw zawital bodajrze od 94r
wymiana nastawnika !!
: 24 maja 2010, 11:43
autor: luck525tds
raven_1983 pisze:
Dodatkowo - wymienisz nastawnik... i silnik będzie dalej chodzić jak traktor.
ale silnik w mojej beemce tez pracuje ładnie i cicho tylko mam objawy typowe dla uszkodzonego nastawnika tzn czasami zabuja silnikiem , gasnie przy zmianie biegu a takze niekiedy gdy puszcze gaz i chce go znowu wcisnąc nie ma reakcji !!
wymiana nastawnika !!
: 24 maja 2010, 20:43
autor: raven_1983
W takim razie wybacz sarkazm - błędnie odczytałem twój podziw dla wybitnej ciszy i gładkości z jaką działał tamten silnik.
Objawy albo padniętego nastawnika albo złej regulacji albo padniętego tłoczyska.
wymiana nastawnika !!
: 24 maja 2010, 22:56
autor: luck525tds
raven_1983 pisze: padniętego tłoczyska.
co to jest bo nie zrozumiałem ??
wymiana nastawnika !!
: 24 maja 2010, 23:08
autor: Jeta
luck525tds pisze:raven_1983 pisze: padniętego tłoczyska.
co to jest bo nie zrozumiałem ??
tłoko-rozdzielacz na pompie
