Znaleziono 28 wyników
- 08 lis 2010, 14:51
- Forum: Mechanika, blacharka i inne
- Temat: e34 zbieżnośÄ‡ po wymianie amortyzatorów i sprężyn
- Odpowiedzi: 16
- Odsłony: 5243
zawieszenie
Dwa razy wymieniałem amory i za każdym razem musiałem robić geometrie .
- 24 wrz 2010, 15:16
- Forum: Elektryka/Elektronika
- Temat: instrukcja obc E34 2,5 TDS
- Odpowiedzi: 2
- Odsłony: 1348
instrukcja obc E34 2,5 TDS
Google - 2 min. strona 69 ,70 71
http://www.bmw-klub-lodz.com.pl/model/e34/19
Plizz nie zaśmiecajmy FORUM
http://www.bmw-klub-lodz.com.pl/model/e34/19
Plizz nie zaśmiecajmy FORUM
- 12 wrz 2010, 16:51
- Forum: Ogólne
- Temat: Duże, ładne felgi a osiągi
- Odpowiedzi: 26
- Odsłony: 7631
Duże, ładne felgi a osiągi
Ostatnio widziałem kolesia który w swoim touringu założył 195/65/15 po prostu czub, tego rozmiaru nie montuje się w tds-ach nawet sedanach * nicht fur BMW 525tds. No ale Polak POTRAFI.
Możesz mi wyjaśnić dlaczego nie zakłada takiego rozmiaru w tds-ach
146 strona instrukcji obsługi - to dla ...
Możesz mi wyjaśnić dlaczego nie zakłada takiego rozmiaru w tds-ach
146 strona instrukcji obsługi - to dla ...
- 08 wrz 2010, 11:37
- Forum: Ogólne
- Temat: Duże, ładne felgi a osiągi
- Odpowiedzi: 26
- Odsłony: 7631
Duże, ładne felgi a osiągi
Osobiście śmigam na 17-tkach M-ki (tzw. turbiny) i oponach tak jak bozia przykazała 235/45-przód i 255/40-tył opony Conti , wrażenia to : koleiny- oj bolą , przyśpieszenie - odczuwalny spadek , hamowanie - po prostu rewelacja , zakręty - rewelacja jak po szynach . Miałem mieszane odczucia przy ...
- 19 lip 2010, 12:27
- Forum: Chłodzenie
- Temat: TDS się przegrzewa...:(
- Odpowiedzi: 97
- Odsłony: 31661
TDS się przegrzewa...:(
Kolego pojedź sobie do mechaniora a nie snuj przypuszczeń odnośnie przyczyn awarii , tak samo jak i opinii na temat BMW i tds-ów , niestety nasze samochody mają po kilkanaście lat i trzeba się liczyć z awariami , jak chcesz tego uniknąć to wyrzygaj 50-60 tysi na nowy samochód (lub 40 na Dacie) i ...
- 18 lip 2010, 14:19
- Forum: Chłodzenie
- Temat: [e34tds] wentylator dodatkowego chłodzenia
- Odpowiedzi: 51
- Odsłony: 13015
[e34tds] wentylator dodatkowego chłodzenia
termostat Wahler i pompa wody Meyle (metalowy wirnik) , niedawno wróciłem z Zakopanego , podczas licznych wypadów np. na Słowację pokonywałem wzniesienia rzędu 10% na odcinkach 3-5 km przy temp. 30-34st.c wskazówa w pionie jedyne co zauważyłem że mimo 2 biegu wentylatora klimy (klimatyzacja włączona ...
- 08 lip 2010, 10:28
- Forum: Chłodzenie
- Temat: [e34tds] wentylator dodatkowego chłodzenia
- Odpowiedzi: 51
- Odsłony: 13015
[e34tds] wentylator dodatkowego chłodzenia
Coś nie możemy chyba się zrozumieć , chcesz doszukać się przyczyn nieprawidłowej pracy wentylatora w różnicy temperatur w przedniej i tylnej części silnika :
"Umieszczenie czujnika wentylatora sprawia, że na zegarach pion może sobie być, a na końcu bloku temperatura wzrośnie."
ale w tym sęk ,że ...
"Umieszczenie czujnika wentylatora sprawia, że na zegarach pion może sobie być, a na końcu bloku temperatura wzrośnie."
ale w tym sęk ,że ...
- 07 lip 2010, 9:21
- Forum: Chłodzenie
- Temat: [e34tds] wentylator dodatkowego chłodzenia
- Odpowiedzi: 51
- Odsłony: 13015
[e34tds] wentylator dodatkowego chłodzenia
Pisząc "obok siebie" miałem na myśli fakt ,że są w takiej odległości która nie ma wpływu na różnicę temperatur w pomiarach. Poza tym podpiąłem pod komputer i okazało się że wentylator klimy załączał się przy temp 85 st.C po wyciągnięciu bezpiecznika , wisco zapinało się przy temp. około 90-97 st.C ...
- 06 lip 2010, 14:57
- Forum: Chłodzenie
- Temat: [e34tds] wentylator dodatkowego chłodzenia
- Odpowiedzi: 51
- Odsłony: 13015
[e34tds] wentylator dodatkowego chłodzenia
W ranach walki z usterką wymieniłem pompę wody , termostat , wyjąłem chłodnicę przepłukałem wewnątrz odkamieniaczem , wymyłem kercharem z zewnątrz, poza tym czujnik wentylatora i wskaźnika deski są zaraz koło siebie więc otrzymują tą samą temperaturę jeżeli przyjąć ,że czujnik zamyka obwód ...
- 05 lip 2010, 10:26
- Forum: Chłodzenie
- Temat: [e34tds] wentylator dodatkowego chłodzenia
- Odpowiedzi: 51
- Odsłony: 13015
[e34tds] wentylator dodatkowego chłodzenia
Niestety poddałem się
, podjąłem decyzję o całkowitym odpięciu tego czujnika, na dzień dzisiejszy klima działa ,wisko się pięknie "zapina" temperatura w pionie nawet w korku przy temp. 30st.C .
- 11 cze 2010, 9:26
- Forum: Chłodzenie
- Temat: wisko
- Odpowiedzi: 41
- Odsłony: 15748
wisko
Miałem lub też dalej mam ten sam problem , wymiana czujnika w bloku nic nie dała nie mam zielonego pojęcia o so chozi. Podjąłem radykalną decyzję o odłączeniu czujnika . Klima się załącza (obydwa biegi), natomiast wisco mam nowiutkie BEHRa które jak się "zapnie" to kamyki wydmuchuje z pod samochodu ...
- 07 cze 2010, 14:58
- Forum: Elektryka/Elektronika
- Temat: e39 wentylator klimatyzacji
- Odpowiedzi: 5
- Odsłony: 3261
e39 wentylator klimatyzacji
Jest to zależne od temperatury na zewnątrz i prędkości jazdy i tak w zimie przy niskich temperaturach wentylator nie powinien się włączać , tak samo w lecie przy stałej większej prędkości.
- 07 kwie 2010, 14:28
- Forum: Ogólne
- Temat: e34 - dmuchawa tylko cieple na nogi i szybe, na kabine zimne
- Odpowiedzi: 134
- Odsłony: 36365
Dmuchawa dmucha tylko cieplym na nogi i szybe, na kabine chl
Tylko przed montażem sprawdź je . Najlepiej podłącz na sucho , przekręć sterowanie na zimne i spróbuj "przedmuchać rurę"

- 07 kwie 2010, 14:07
- Forum: Ogólne
- Temat: e34 - dmuchawa tylko cieple na nogi i szybe, na kabine zimne
- Odpowiedzi: 134
- Odsłony: 36365
Dmuchawa dmucha tylko cieplym na nogi i szybe, na kabine chl
Ermce na 99,9% walnięte masz elektrozawory sterujące . Po pierwsze : zimne powietrze leci z kratek dlatego ,że ta część układu działa w ten sposób że zimne powietrze dostaje się do samochodu pomijając nagrzewnicę pozostałe czyli "nogi i szyba " musi najpierw wychłodzić ją . Dzisiaj dla pewności ...
- 27 mar 2010, 15:15
- Forum: Chłodzenie
- Temat: [e34tds] wentylator dodatkowego chłodzenia
- Odpowiedzi: 51
- Odsłony: 13015
[e34tds] wentylator dodatkowego chłodzenia
Dzięki raven_1983 tylko teraz pytanie czy element nr.8 czy nr.9 tutaj http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=HG71&mospid=47396&btnr=11_1329&hg=11&fg=15 w tłumaczeniu jest element 8 to Czujnik temperatury wody , a 9 to Przełącznik temperaturowy .Jeśli chodzi o 8 to mniej więcej wiadomo do ...
- 27 mar 2010, 10:09
- Forum: Chłodzenie
- Temat: [e34tds] wentylator dodatkowego chłodzenia
- Odpowiedzi: 51
- Odsłony: 13015
[e34tds] wentylator dodatkowego chłodzenia
Mam ten sam problem tylko u mnie wentylator klimatyzacji - wspomagający chłodzenie silnika włącza się po dłuższym staniu w korku lub przy bardzo szybkiej jeździe , do tej pory wymieniłem wisco , termostat , pompę wody. Problem polega na tym że wentylator klimy wyprzedza wisco. Po odłączeniu ...
- 23 lut 2010, 15:07
- Forum: Ogólne
- Temat: POMOCY E 34 WPADA W STRASZEN WIBRACJE PRZY 80KM/H
- Odpowiedzi: 17
- Odsłony: 3156
POMOCY E 34 WPADA W STRASZEN WIBRACJE PRZY 80KM/H
Opisywane przez ciebie objawy faktycznie dyskwalifikują koła , skoro wibracje występują po przekroczeniu 80tki to odpada wał , tylni most oraz skrzynia. Tak więc pozostaje: sprzęgło , dwumas , poduszka pod silnikiem lub jak pisałeś uklad kierowniczy. A jak wygląda sytuacja w przypadku wysprzęglenia ...
- 23 lut 2010, 10:59
- Forum: Ogólne
- Temat: POMOCY E 34 WPADA W STRASZEN WIBRACJE PRZY 80KM/H
- Odpowiedzi: 17
- Odsłony: 3156
POMOCY E 34 WPADA W STRASZEN WIBRACJE PRZY 80KM/H
Czy naprawdę szukałeś dokładnie
http://bmw-diesel.pl/viewtopic.php?f=12 ... 82oa+bicie
- 16 lut 2010, 10:36
- Forum: Ogólne
- Temat: nie trafiony zakup pomocy !!!
- Odpowiedzi: 22
- Odsłony: 5843
nie trafiony zakup pomocy !!!
Faktycznie jeśli chodzi o 90-konny TDI powinieneś być dla niego "znikającym punktem" ostatnio z 130 konnym Passatem TDI na odcinku 500 m (od świateł do świateł) jechaliśmy jak równy z równym.
- 03 lis 2009, 13:56
- Forum: Ogólne
- Temat: Kierownica E34
- Odpowiedzi: 2
- Odsłony: 1000